Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu będzie ulica Unii Europejskiej, choć nie wszystkich radnych to cieszy

W Inowrocławiu będzie ulica Unii Europejskiej, choć nie wszystkich radnych to cieszy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 30 marzec 2021 17:39

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że ulica łącząca ulicę Marulewską z Szymborską będzie nosiła nazwę Unii Europejskiej. Wspomnieć należy, że budowę tej drogi współfinansowała Unia Europejska. Nie wszyscy radni byli jednak zgodni.

 

 

Integracja z demokratycznymi państwami Europy Zachodniej była marzeniem kilku pokoleń Polaków. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. rozpoczęło historyczny rozdział w dziejach naszego kraju, dając nowe, nieosiągalne nam wcześniej możliwości rozwoju. Symbolem integracji stały się otwarte granice, swobodny przepływ ludności, towarów, usług i idei – napisano w uzasadnieniu do uchwały. Nie wszystkich jednak przekonało.

 

Radny Jacek Tarczewski z PiS był zwolennikiem, aby patronem tej ulicy był Prymas kard Stefan Wyszyński, który w jego opinii dla Polski wniósł ogromne zasługi. Radny takich zasług nie widzi już ze strony Unii Europejskiej.

 

Z kolei radny Porozumienia uważa, że UE nie przeżywa ostatnio dobrego okresu, członkowie wspólnoty mają ją krytykować za zbyt wolne dostawy szczepionek.

 

Za nazwą Unii Europejskiej zagłosowało 16 radnych, co zdecydowanie wystarczyło do podjęcia uchwały.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu