Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządy z powiatu inowrocławskiego dostaną wsparcie od rządu, miasto Inowrocław jednak pominięte

Samorządy z powiatu inowrocławskiego dostaną wsparcie od rządu, miasto Inowrocław jednak pominięte

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 31 marzec 2021 16:58

78,4 mln zł w ramach ostatniej transzy Funduszu Inwestycji Samorządowych otrzyma województwo kujawsko-pomorskie z puli 1,6 mld zł, do powiatu inowrocławskiego trafi około 2 mln zł. W ramach ostatniej transzy rząd wspierał mniejsze projekty, największym beneficjentem w kujawsko-pomorskim jest Toruń z 9 mln zł na rozwój Szpitala Miejskiego.

 

 

 

W pierwszej transzy w ubiegłym roku przekazano samorządom 6 mld według algorytmu wysokości planowanych inwestycji – wówczas miasto Inowrocław otrzymało prawie 5 mln zł, zaś powiat inowrocławski ponad 3 mln zł. W drugiej transzy konkursowej rozdysponowano konkursu 4,35 mld zł, projekty składane przez władze Inowrocławia nie zyskały dofinansowania, w kolejnej transzy rozdysponowano właśnie 1,65 mld zł.

 

W tej transzy gmina Gniewkowo otrzymała 400 tys. zł na rozbudowę Stadionu Miejskiego, gmina Rojewo otrzyma 0,5 mln zł na modernizację budynku szkoły podstawowej, zaś gmina wiejska Inowrocław 1 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kłopot oraz 1 mln zł na kanalizację deszczową w Borkowie. Do gminy Dąbrowa Biskupia trafi 0,5 mln zł na termomodernizację budynku szkoły podstawowej w Ośniszczewku.

 

Rozdysponowanie funduszy krytycznie ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, bowiem miasto to pomimo składania projektów inwestycyjnych, nie otrzymało wsparcia - Po raz kolejny rząd stwierdził, że dla mieszkańców naszego miasta nie przeznaczy żadnych środków na inwestycje. Utwierdza to nas tylko w przekonaniu, że jedynym kryterium, jakie było brane pod uwagę przy rozstrzyganiu naboru, była partyjna legitymacja – komentuje prezydent Ryszard Brejza.

 

Raport dotyczący wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządów z województwa kujawsko-pomorskiego przygotujemy po świętach.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu