Jesteś tutaj: HomeInowrocławWłaściciel Galerii Solnej ze sporą stratą w 2020 roku

Właściciel Galerii Solnej ze sporą stratą w 2020 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 kwiecień 2021 13:36

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia nie zadowoli na pewno właścicieli galerii handlowych, bowiem oznacza to, że dłużej przyjdzie im się odbić ze strat z 2020 roku i pierwszego kwartału roku bieżącego. Część właścicieli galerii wielkopowierzchniowych rok 2020 kończyła na plusie, ale były też sieci z ujemnym bilansem. Do tych drugich zalicza się grupa EPP Poland, do której należy Galeria Solna w Inowrocławiu.

 

Rok 2019 dla EPP Poland był dobry bowiem prawie 88 mln euro dochodu, od którego sieć musiała odprowadzić prawie 10 mln euro podatku. W pandemicznym 2020 roku bilans EPP to 95,3 mln euro straty, od którego trzeba było odprowadzić jeszcze ponad 3 mln euro podatku.

 

EPP Poland jest największym właścicielem sieci wielkopowierzchniowych w Polsce. Należy do grupy kapitałowej EPP NV z siedzibą w Amsterdamie.

 

Właściciel bydgoskiego Focus Mall radzi sobie lepiej

W marcu pisaliśmy o wynikach właściciela bydgoskiej galerii handlowej Focus Mall, która należy do Atrium European Real Estate z siedzibą Jersey (wyspa uznawana za raj podatkowy). Ten podmiot w roku 2020 zaliczył spadek przychodów EBIDTA o kilkanaście procent, do poziomu 131,1 mln euro.

 

Najemcy też ze stratami

W Galerii Solnej, podobnie jak w bydgoskim Focus Mall działają marki odzieżowe: Cropp, House, Reserved należące do polskiej spółki o zasięgu globalnym LPP SA. Ta spółka do 31 października 2020 roku odnotowywała ponad 145,7 mln zł straty.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu