Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław z dużą uwagą przygląda się sytuacji na Bliskim Wschodzie

Inowrocław z dużą uwagą przygląda się sytuacji na Bliskim Wschodzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 27 sierpień 2013 22:22

Cały Świat patrzy na to co dzieje się w Syrii, niewykluczone bowiem, że Stany Zjednoczone oraz Europa podejmą interwencję militarną. Izrael natomiast zdaniem wielu analityków może zaatakować Iran. Taki ruch wywołał by ryzyko dla Huty Irena w Inowrocławiu.

Władze Inowrocławia z dużą nadzieją patrzą na plany inwestycyjne Irańczyka Hassana, który chce zainwestować w ten zakład 30 mln zł. Ma być to największa inwestycja irańska w Polsce. Do końca roku pojawił się plan wznowienia pracy w hucie, co oznaczać ma zatrudnienie na wstępie około 130 osób. Dla Inowrocławia, gdzie bezrobocie przekracza 20% to bardzo ważna inwestycja.

 

Sankcje nałożone przez Unię Europejską na Iran pogrążyły hutę w trudnym momencie, stąd też nie sposób wyzbyć się obaw, że wybuch wojny może okazać się niekorzystny - Mimo napiętej sytuacji Irańczyk zdecydował się na zainwestowanie swoich pieniędzy w Polsce. Bardzo cieszymy się w Inowrocławiu, że jest nadzieja dla naszej huty. Mamy nadzieję, że wszystko będzie układało się bardzo dobrze. Wielokrotnie, niezależnie od sytuacji politycznej i narodowości, mimo konfliktów przedsiębiorcy realizowali swoje inwestycje i zarabiali pieniądze. Mam nadzieję, że Irańczyk traktuje inowrocławską hutę jako swoje zabezpieczenie na przyszłość, niezależnie od tego co będzie się działo w jego kraju – wyraża nadzieje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota.

 

Szota przyznaje jednak, że Świat nie powinien biernie patrzeć na cierpienia niewinnych ludzi - To jest bardzo trudne pytanie, ponieważ każda wojna jest zła i niesie ze sobą cierpienie. Jednakże nie można przechodzić obojętnie wobec cierpienia ludzi i łamania praw człowieka. Jeśli sygnały, które do nas płyną są prawdziwe, to na pewno nie powinniśmy być bezczynni. Jeśli w obronie drugiego człowieka musiałbym użyć przemocy to nie wahałbym się ani chwili, bo tak powinien postąpić porządny człowiek. Przed oczami mam ciągle krwawe zdjęcia z Rwandy sprzed dwudziestu lat, gdy mocarstwa bezczynnie patrzyły jak mordowano ponad milion ludzi. Jeśli są podstawy, to trzeba reagować. Czy interwencja zbrojna jest najlepszym rozwiązaniem? – tego nie wiem.

 

Pytany jednak o ewentualny udział Polski w tej wojnie podchodzi sceptycznie, gdyż nasz kraj nie posiada zbyt silnej marynarki wojennej - .Jedynie moglibyśmy pomóc w takiej interwencji samolotami F-16 lub wojskami specjalnymi. Nawet jakbyśmy chcieli to nasze wsparcie mogłoby być minimalne, więc nawet nie ma co się nad tym zastanawiać.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas