Jesteś tutaj: HomeInowrocławPosługa abp Kowalczyka dobiega końca w gnieźnieńskiej wspólnocie

Posługa abp Kowalczyka dobiega końca w gnieźnieńskiej wspólnocie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 28 sierpień 2013 17:01

Dzisiaj Prymas Polski abp Józef Kowalczyk obchodzi 75-te urodziny. Zgodnie z prawem kanonicznym złożył rezygnacje z dalszego kierowania Archidiecezja Gnieźnieńską. Swoją posługę w gnieźnieńskiej wspólnocie rozpoczął w 2010 roku.

W ostatnich dniach abp Józef Kowalczyk krytycznie wypowiadał się o politykach, którzy zamiast zajmować się problemami Polaków, zajęci są toczonymi ze sobą wojnami.

 

Przez 21 lat abp Józef Kowalczyk pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Polsce, z nadania papieża Jana Pawła II. Z tego powodu do dzisiaj zachował wiele kontaktów dyplomatycznych. W święta Bożego Narodzenia w Gnieźnie odwiedzany był przez dyplomatów z całego świata, głównie z krajów muzułmańskich. Z tego powodu za działalność umacniającą międzynarodową pozycję Polski, został odznaczony honorową odznaką Bene Merito. Wśród jego wielu odznaczeń znajduje się także Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta. Abp Kowalczyk został wyróżniony także licznymi doktoratami Honoris Causa polskich uniwersytetów. Jest autorem licznych publikacji.

 

Nowego metropolitę gnieźnieńskiego mianuje papież Franciszek.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu