Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław najbardziej internetowym miastem według Google

Inowrocław najbardziej internetowym miastem według Google

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 29 sierpień 2013 19:09

Światowy gigant Google, bez którego produktów mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie dzisiejszego internetu wyróżnił prestiżową nagrodą Google Miasto Inowrocław, jako miasto posiadające najbardziej aktywnych małych i średnich przedsiębiorców w internecie. Jest to zatem docenienie stawiania przez nich na innowacyjność.

Łącznie przyznano 16-tego typu wyróżnień, dla każdego z województw po jednym. Udział w projekcie brały miasta poniżej 100 tys. mieszkańców.

 

Ranking oparty jest w oparciu o wyniki badawcze firmy IPSOS, która przeprowadziła wśród przedsiębiorców ankietę oraz zbadała ich aktywność w mediach społecznościowych.

 

Polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet jako narzędzie pracy - to dobrze. Ale, niestety, nadal większość z nich nie wykorzystuje potencjału internetu w kontekście dotarcia do szerokiego grona klientów czy skutecznych działań reklamowych – wyjaśnia reprezentujący Google Polska Piotr Zalewski A ten jest ogromny. Internet jest dziś dla Polaków głównym źródłem informacji na temat interesujących ich zagadnień, w tym poszukiwanych produktów czy usług – dodaje.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że takich miast jak nasze jest w całej Polsce ponad 800, tytuł eMiasta ma dla nas szczególne znaczenie. Rozwój lokalnej przedsiębiorczości to ważny punkt w programie działań prowadzonych przez miasto. Cieszę się, że mamy tak aktywnych przedsiębiorców, którzy doskonale radzą sobie na bardzo wymagającym dziś rynku, wykorzystując infrastrukturę i narzędzia internetowe usprawniające prowadzenie firmy –  mówił prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, przy odbiorze wyróżnienia dla swojego miasta.

 

Google we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Konfederacją ,,Lewiatan” prowadzi projekt ,,Internetowa rewolucja”, której celem jest pomoc przedsiębiorcom w postawieniu swoich pierwszych kroków w internecie i w ten sposób do zachęcenia ich do większej aktywności w sieci.

 

Przykładem firmy, która odniosła sukces dzięki Internetowi, według Google Polska jest internetowy sklep z oponami Oponeo z siedzibą w Bydgoszczy, który działa już nie tylko w Polsce, ale także na rynkach kilku państw europejskich. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

 • Miesiąc do wyborów

  Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas