Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław najbardziej internetowym miastem według Google

Inowrocław najbardziej internetowym miastem według Google

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 29 sierpień 2013 19:09

Światowy gigant Google, bez którego produktów mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie dzisiejszego internetu wyróżnił prestiżową nagrodą Google Miasto Inowrocław, jako miasto posiadające najbardziej aktywnych małych i średnich przedsiębiorców w internecie. Jest to zatem docenienie stawiania przez nich na innowacyjność.

Łącznie przyznano 16-tego typu wyróżnień, dla każdego z województw po jednym. Udział w projekcie brały miasta poniżej 100 tys. mieszkańców.

 

Ranking oparty jest w oparciu o wyniki badawcze firmy IPSOS, która przeprowadziła wśród przedsiębiorców ankietę oraz zbadała ich aktywność w mediach społecznościowych.

 

Polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet jako narzędzie pracy - to dobrze. Ale, niestety, nadal większość z nich nie wykorzystuje potencjału internetu w kontekście dotarcia do szerokiego grona klientów czy skutecznych działań reklamowych – wyjaśnia reprezentujący Google Polska Piotr Zalewski A ten jest ogromny. Internet jest dziś dla Polaków głównym źródłem informacji na temat interesujących ich zagadnień, w tym poszukiwanych produktów czy usług – dodaje.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że takich miast jak nasze jest w całej Polsce ponad 800, tytuł eMiasta ma dla nas szczególne znaczenie. Rozwój lokalnej przedsiębiorczości to ważny punkt w programie działań prowadzonych przez miasto. Cieszę się, że mamy tak aktywnych przedsiębiorców, którzy doskonale radzą sobie na bardzo wymagającym dziś rynku, wykorzystując infrastrukturę i narzędzia internetowe usprawniające prowadzenie firmy –  mówił prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, przy odbiorze wyróżnienia dla swojego miasta.

 

Google we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Konfederacją ,,Lewiatan” prowadzi projekt ,,Internetowa rewolucja”, której celem jest pomoc przedsiębiorcom w postawieniu swoich pierwszych kroków w internecie i w ten sposób do zachęcenia ich do większej aktywności w sieci.

 

Przykładem firmy, która odniosła sukces dzięki Internetowi, według Google Polska jest internetowy sklep z oponami Oponeo z siedzibą w Bydgoszczy, który działa już nie tylko w Polsce, ale także na rynkach kilku państw europejskich. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Kończy się burzliwy rok szkolny. Od dzisiaj wakacje

  Z uwagi na przypadające jutro święto Bożego Ciała już dzisiaj zabrzmiał przysłowiowy ostatni dzwonek, rozpoczęły się trwające aż 74 dni wakacje. Jak wynika ze statystyk kuratorium, w kujawsko-pomorskim rok szkolny zakończyło dzisiaj ponad 338 tys. uczniów.

  Etykiety: edukacja
 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.