Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚwięto Niepodległości z gęsiną w tle

Święto Niepodległości z gęsiną w tle

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 08 listopad 2013 18:35

Inowrocław rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie świętował radośnie. Po oficjalnych uroczystościach planowany jest w stolicy Kujaw Zachodnich festyn rodzinny, którego główną atrakcją ma być gęsina.

 

Uroczystości rozpoczną się mszą w kościele garnizonowym o godzinie 10:30. Następnie pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich planowane są oficjalne przemówienia oraz manifestacja patriotyczna, którą wraz z miastem organizuje wojsko.

 

Od godziny 15:00 pod halą sportową będzie miał miejsce festyn rodzinny ,,Z gęsiną w tle”. Będzie można skosztować na degustacji nie tylko mięso z regionalnej gęsiny, ale także i tradycyjnych rogali kujawskich oraz nalewek. Nie zabraknie także różnego rodzaju pokazów artystycznych oraz konkursów z nagrodami.

 

Na tym jednak inowrocławskie atrakcje planowane na dzień 11 listopada się nie skończą. W kościele p.w. Świętej Jadwigi Królowej o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert niepodległościowy Konstantego Andrzeja Kulki oraz inowrocławskiej orkiestry ,,Pro Arte”. Wstęp wolny.

 

Inowrocławian oraz gości Inowrocławia, na obchody Święta Niepodległości zaprasza prezydent Ryszard Brejza. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu