Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław przygotowany do zimy

Inowrocław przygotowany do zimy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 14 listopad 2013 16:48

Władze Inowrocławia zapewniają, że są gotowe na nadejście opadów śniegu. Do końca roku w budżecie gminy przygotowano na neutralizowanie skutków opadów 67 tys. zł.

W przypadku Inowrocławia walka ze skutkami zimy może wydać się dość skomplikowana. Przez miasto przebiegają bowiem 4 kategorie dróg – gminne, powiatowej, wojewódzkie i krajowe. Za utrzymanie każdej z kategorii odpowiedzialny jest inny podmiot.

 

Władze miasta informują, że na utrzymanie dróg gminnych zebrano już odpowiedni materiał oraz sprzęt. W roku 2013 w budżecie na ten cel przygotowanych jest 67 tys. zł. Na rok 2014 prezydent chce przeznaczyć 500 tys. zł (budżet miasta na przyszły rok zostanie uchwalony dopiero w grudniu).

 

Za zapewnienie przejezdności dróg gminnych odpowiadać będzie firma ,,INODROG”, która wygrała w przetargu oraz Zakład Robót Publicznych. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu