Jesteś tutaj: HomeInowrocławBudżet powiatu stracił 116 tys. zł Kto zawinił?

Budżet powiatu stracił 116 tys. zł Kto zawinił?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 listopad 2013 14:50

Batalia sądowa Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, w sprawie zwrotu 116 tys. zł dofinansowania uzyskanego na rozbudowę stacji dializ w szpitalu powiatowym.

Wartość unijnego dofinansowania to około 2,3 mln zł. Urząd Marszałkowski zdecydował obciąć z tej kwoty około 116 tys. zł. Starostwo swoich racji domagało się przed sądami. Te jednak ostatecznie nie przychyliły się do wniosku starostwa. W odpowiedzi na pytanie jednego z radnych starostwa przyznał, że powiat wyczerpał już wszelkie możliwości ubiegania się o tą kwotę.

 

Przyczyną ucięcia dotacji miało być nieopublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej przez Starostwo ogłoszenia o zmianie terminu naboru ofert. Pojawiło się tutaj podejrzenie ograniczania konkurencji. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu