Jesteś tutaj: HomeInowrocławMłodzieżowy samorząd rozpoczyna kolejną kadencje

Młodzieżowy samorząd rozpoczyna kolejną kadencje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 19 listopad 2013 15:12

Dzisiaj w inowrocławskim ratuszu odbyła się uroczystość inauguracji XI kadencji Rady Miejskiej Inowrocławia. Młodzi radni odebrali mandaty i wybrali prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej.

 

W uroczystej inauguracji uczestniczył prezydent Ryszard Brejza i przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marciniak.

Młodzi są najlepszą inwestycją dla każdej społeczności lokalnej – mówił prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Młodzieżowa Rada Miejska Inowrocławia powołana została 10 lat temu, w 2003 roku. Z tego powodu jest znacznie starsza chociażby od Bydgoszczy i jak można zauważyć, cieszy się w swoim mieście znacznie większym prestiżem. Wielu młodzieżowych radnych w przyszłości zasiadło bowiem w samorządzie dorosłych. Jednym z nich jest obecny na dzisiejszej uroczystości wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota, w przeszłości młodzieżowy radny.

 

W młodzieżowym samorządzie zasiada 24 radnych, którzy są uczniami inowrocławskich szkół. Dzisiaj na przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej Inowrocławia wybrano Roberta Ziętarę, funkcję wiceprzewodniczących będą pełnić – Edyta Glubiak i Katazyna Smyka. Sekretarzem rady została Jagoda Fołda

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu