Jesteś tutaj: HomeInowrocławNiech droga kpt. Cymsa przez Kujawy będzie godna

Niech droga kpt. Cymsa przez Kujawy będzie godna

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 28 listopad 2013 16:17

Tak jak pisaliśmy kilka dni temu, w piątek 27 grudnia, w 95 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego z Inowrocławia trumna z ciałem kpt. Pawła Cymsa wyruszy w kierunku Gniezna, gdzie odbędzie się jego ponowny pochówek w Akropolu Bohaterów.

Obecnie kpt. Paweł Cyms spoczywa na Śląsku, choć emocjonalnie bardziej był związany z naszym region. Maturę zdał w Gnieźnie, a w czasie Powstania Wielkopolskiego wyzwolił kujawskie miasta – Janikowo, Kruszwicę, Inowrocław.

 

Tą trasą kpt. Paweł Cyms uda się ponownie zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Organizatorzy apelują o honorowe towarzystwo bohaterowi na terenie przejazdu.

 

W załączniku prezentujemy ulotkę informacyjną. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu