Jesteś tutaj: HomeInowrocławPoseł chce, aby NIK prześwietliło działalność starostwa

Poseł chce, aby NIK prześwietliło działalność starostwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 30 listopad 2013 18:46

Relacje posła Krzysztofa Brejzy z inowrocławskim starostwem powiatowym są dość chłodne. Mogą się one jednak jeszcze bardziej oziębić, gdyż parlamentarzysta chce, aby Najwyższa Izba Kontroli zbadała, czy starostwo nie złamało prawa pobierając opłaty od kandydatów na kierowców, za utworzenie tzw. profilu kierowcy.

Organami wydającym prawa jazdy są starostwa powiatowe. Zgodnie z przepisami przed przystąpieniem do kursu należy założyć w starostwie profil kierowcy, który powinien być bezpłatny. W inowrocławskim starostwie pobierana jest z tego tytułu opłata w wysokości 100 zł.

 

O interwencje w tej sprawie miała się zwrócić do posła Krzysztofa Brejzy jedna z mieszkanek powiatu inowrocławskiego. Po analizie sprawy parlamentarzysta uznał, że jest to chyba jedyny powiat w Polsce stosujący taką zasadę.

 

Zgodnie z prawem opłacie podlega tylko wydanie prawa jazdy, w przypadku gdy kandydat spełni wszelkie wymogi, czyli przede wszystkim zda egzamin państwowy na daną kategorię. Może się jednak zdarzyć, że kandydat nie podejdzie do egzaminu lub go nie zda, wówczas mimo uiszczenia na samym początku opłaty w wysokości 100 zł prawa jazdy i tak nie dostanie.

 

Zdaniem posła każdy kto wpłacił tę kwotę na konto starostwa ma prawo do ustawowego jej zwrotu wraz z odsetkami.

 

Parlamentarzysta zamierza sprawę zgłosić także do prezesa Najwyższej Izby Kontroli, w celu skontrolowania działalności starostwa. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas