Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozpoczyna się adwent i nowy rok duszpasterski

Rozpoczyna się adwent i nowy rok duszpasterski

Napisane przez  Redakcja / Archidiecezja Gnieźnieńska Opublikowano w Inowrocław niedziela, 01 grudzień 2013 19:41

Po Roku Wiary w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie rok pod hasłem ,,Wierzę w Syna Bożego”. Dzisiejsza niedziela inauguruje także Adwent, czyli okres oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa na świat.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej Krzysztof Wętkowski  zachęca do przebudzenia na czas Adwentu - Przebudzić się, to usłyszeć głos Boga, który do nas przychodzi. Dzisiaj żyjemy w takich czasach, że ten głos przebija się z trudem, bo jesteśmy zasypywani informacjami w większości zupełnie nam niepotrzebnymi, zbędnymi, nieprzydatnymi, ale je przyjmujemy, natomiast nie mamy gotowości do tego, aby posłuchać, co ma nam do powiedzenia Bóg – wyjaśnia bp. Wętkowski.

 

Czas spotkania z Chrystusem jest dla nas czasem pewnym – nie wiemy tylko kiedy ono nastąpi, ale że nastąpi, tego jako ludzie wierzący, jesteśmy pewni i dlatego mamy być na to ostateczne spotkanie z Chrystusem przygotowani – dodaje duchowni.

 

W okresie Adwentu w parafiach odbywać będą się specjalne nabożeństwa zwane roratami, które mają nam pomóc w usłyszeniu głosu Boga.

 

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok liturgiczny, który ma nam przypominać, że to Jezus Chrystus jest naszym zbawieniem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu