Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozpoczyna się adwent i nowy rok duszpasterski

Rozpoczyna się adwent i nowy rok duszpasterski

Napisane przez  Redakcja / Archidiecezja Gnieźnieńska Opublikowano w Inowrocław niedziela, 01 grudzień 2013 19:41

Po Roku Wiary w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie rok pod hasłem ,,Wierzę w Syna Bożego”. Dzisiejsza niedziela inauguruje także Adwent, czyli okres oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa na świat.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej Krzysztof Wętkowski  zachęca do przebudzenia na czas Adwentu - Przebudzić się, to usłyszeć głos Boga, który do nas przychodzi. Dzisiaj żyjemy w takich czasach, że ten głos przebija się z trudem, bo jesteśmy zasypywani informacjami w większości zupełnie nam niepotrzebnymi, zbędnymi, nieprzydatnymi, ale je przyjmujemy, natomiast nie mamy gotowości do tego, aby posłuchać, co ma nam do powiedzenia Bóg – wyjaśnia bp. Wętkowski.

 

Czas spotkania z Chrystusem jest dla nas czasem pewnym – nie wiemy tylko kiedy ono nastąpi, ale że nastąpi, tego jako ludzie wierzący, jesteśmy pewni i dlatego mamy być na to ostateczne spotkanie z Chrystusem przygotowani – dodaje duchowni.

 

W okresie Adwentu w parafiach odbywać będą się specjalne nabożeństwa zwane roratami, które mają nam pomóc w usłyszeniu głosu Boga.

 

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok liturgiczny, który ma nam przypominać, że to Jezus Chrystus jest naszym zbawieniem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas