Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław: Zobacz jakie zmiany czekają podróżnych na kolei

Inowrocław: Zobacz jakie zmiany czekają podróżnych na kolei

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 03 grudzień 2013 17:14

Od 15 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników. Na inowrocławski dworzec zawitają także pociągi prywatnego przewoźnika jakim jest Arriva. PKP Intercity uruchomi z kolei sezonowe kursy do miejscowości turystycznych.

W ostatnich miesiącach w mediach dużo mówiło się o sporze pomiędzy Przewozami Regionalnymi a należącą do Deutsche Bahn Arrivą. Ta druga firma przejęła bowiem w wyniku postępowania przetargowego dużą część szlaków obsługiwanych przez PR. Firmy doszły jednak do porozumienia i obaj przewoźnicy będą jeździć na niektórych trasach.  Co jednak najważniejsze dla pasażera, przewoźnicy będą honorować swoje bilety nawzajem.

 

Z Inowrocławia dziennie będą odjeżdżać 3 pociągi Arrivy, dwa w kierunku Bydgoszczy, a jeden w kierunku Torunia. Co może się rzucić inowrocławianom w oczy, to tabor, który do tej pory rzadko był widoczny na inowrocławskim dworcu.

 

Zmianie ulegną godziny odjazdu niemalże wszystkich pociągów, stąd też podróżni powinni jeszcze przed dniem 15 grudnia zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. Minimalnie wzrośnie liczba kursów w kierunku Bydgoszczy i Trójmiasta. Z kolei mniej pojedzie do Poznania i Torunia.

 

Ponadto w okresie atrakcyjnym turystycznie będą jeździły z Inowrocławia bezpośrednie pociągi na Hel, do Zakopanego, do Szklarskiej Poręby i do Nowego Targu.

 

Przez cały rok o godzinie 9:18 wyruszać będzie pociąg do stolicy Niemiec – Berlina. Do Warszawy sezonowo dojedziemy bez przesiadek w okresie – 29 czerwca – 31 sierpnia.  

 


Jutro na naszych łamach podobne omówienie przedstwimy dla stacji Nakło nad Notecią. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu