Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław: Zobacz jakie zmiany czekają podróżnych na kolei

Inowrocław: Zobacz jakie zmiany czekają podróżnych na kolei

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 03 grudzień 2013 17:14

Od 15 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników. Na inowrocławski dworzec zawitają także pociągi prywatnego przewoźnika jakim jest Arriva. PKP Intercity uruchomi z kolei sezonowe kursy do miejscowości turystycznych.

W ostatnich miesiącach w mediach dużo mówiło się o sporze pomiędzy Przewozami Regionalnymi a należącą do Deutsche Bahn Arrivą. Ta druga firma przejęła bowiem w wyniku postępowania przetargowego dużą część szlaków obsługiwanych przez PR. Firmy doszły jednak do porozumienia i obaj przewoźnicy będą jeździć na niektórych trasach.  Co jednak najważniejsze dla pasażera, przewoźnicy będą honorować swoje bilety nawzajem.

 

Z Inowrocławia dziennie będą odjeżdżać 3 pociągi Arrivy, dwa w kierunku Bydgoszczy, a jeden w kierunku Torunia. Co może się rzucić inowrocławianom w oczy, to tabor, który do tej pory rzadko był widoczny na inowrocławskim dworcu.

 

Zmianie ulegną godziny odjazdu niemalże wszystkich pociągów, stąd też podróżni powinni jeszcze przed dniem 15 grudnia zapoznać się z nowym rozkładem jazdy. Minimalnie wzrośnie liczba kursów w kierunku Bydgoszczy i Trójmiasta. Z kolei mniej pojedzie do Poznania i Torunia.

 

Ponadto w okresie atrakcyjnym turystycznie będą jeździły z Inowrocławia bezpośrednie pociągi na Hel, do Zakopanego, do Szklarskiej Poręby i do Nowego Targu.

 

Przez cały rok o godzinie 9:18 wyruszać będzie pociąg do stolicy Niemiec – Berlina. Do Warszawy sezonowo dojedziemy bez przesiadek w okresie – 29 czerwca – 31 sierpnia.  

 


Jutro na naszych łamach podobne omówienie przedstwimy dla stacji Nakło nad Notecią. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu

Śledź nas