Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia liczy, że przetarg na obwodnicę wygra firma z regionu

Prezydent Inowrocławia liczy, że przetarg na obwodnicę wygra firma z regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 05 grudzień 2013 17:46

Najprawdopodobniej na przełomie roku 2016 i 2017 kierowcy będą mogli ominąć Inowrocław dzięki obwodnicy, której budowa ma się rozpocząć w połowie przyszłego roku. Samorządowcy z Inowrocławia nie kryją radości. W końcu po dobrej dekadzie walki o ten cel jego realizacja stała się już bardzo bliska.

 

Rządy się zmieniają, a my cały czas czekamy na naszą obwodnicę – te słowa prezydent Ryszard Brejza wygłaszał niemalże na każdej manifestacji, w których mieszkańcy Inowrocławia domagali się realizacji tej inwestycji.

 

W walce o obwodnicę były wzloty i upadki. Pod koniec 2010 roku do naszego regionu przyszła dość niepokojąca informacja, że zarówno na drogę S-5 jak i obwodnicę Inowrocławia są małe szanse. Inowrocławianie na czele z władzami miasta wyszli wówczas na ulicę, aby protestować. Pojechali nawet do Warszawy pod kancelarie premiera, aby upomnieć się o swoje. Mimo to kilka miesięcy później się okazało, że to droga S-5 będzie realizowana, a na obwodnicę pójdzie poczekać nawet kilkanaście lat.

 

Władze Inowrocławia nie dawały za wygraną i zabiegały u wojewody o wydanie wszystkich pozwoleń i rozpoczęcie prac projektowych. Dzięki tej dokumentacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała wczoraj przetarg, a mniej więcej w połowie przyszłego roku rozpoczną się pracę budowlane.

 

Dla porównania w przypadku drogi ekspresowej S-5 nie ma obecnie nawet dokumentacji, a dopiero w sierpniu GDDKiA zamierza rozpisać przetarg na wykonanie projektów. W tym okresie w okolicach Inowrocławia powinny odbywać się już prace budowlane. Nie ma przy tym pewności, czy znajdą się pieniądze na wykonanie robót budowlanych dla S-5 w latach 2016-2018.

 

Jest to radosny, rzeczywiście świąteczny już dla nas dzień - choć Święta Bożego Narodzenia za kilkanaście dni – mówił w czwartek wyraźnie zadowolony prezydent Ryszard Brejza, który wyraża nadzieje, że przetarg na budowę  inowrocławskiej obwodnicy wygra firma z województwa kujawsko-pomorskiego - Mamy bardzo dobre firmy drogowe zatrudniające doskonałych fachowców, mamy również stosunkowo dużo ludzi poszukujących pracy. Pokażcie - jako menadżerowie firm, że potraficie walczyć i również wygrywać tu, u nas na miejscu ­-  apelował do regionalnych firm prezydent Brejza. Należy jednak pamiętać, że postępowania przetargowe rządzą się już pewnymi prawami.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas