Jesteś tutaj: HomeInowrocławBezrobocie w górę

Bezrobocie w górę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 10 grudzień 2013 01:36

Po kilku miesiącach tendencji spadkowej bezrobocie w Polsce zaczyna rosnąć. W kujawsko-pomorskim w okresie listopada wzrosło łącznie o prawie 4 tys. osób. Dość duży wzrost notowany jest w Inowrocławiu.

Jak pokazywały poprzednie lata, przed nami okres kilku miesięcy, gdy bezrobocie będzie rosło w górę. W listopadzie w skali kraju przybyło około 40,6 tys. zarejestrowanych osób bez pracy. W naszym województwie ten wzrost wyniósł dokładnie 3.629 osób. Zatem prawie co dziesiąty przybywający w Polsce bezrobotny był z kujawsko-pomorskiego.

 

W powiecie inowrocławskim pod koniec listopada bez pracy były 14.953 osoby, przez okres tego miesiąca ta liczba wzrosła zatem o 314 osób. W porównaniu z końcem listopada 2012 roku notujemy wzrost o 446 osób.

 

Podobny wzrost liczby osób bez pracy  zauważyć można także w sąsiednich powiatach: nakielskim o 227 osób i żnińskim o 335 osób. W skali województwa najwięcej bezrobotnych przybyło we Włocławku i powiecie włocławskim – łącznie o ponad 800 osób.

 

Minimalnie liczba osób bez pracy spadła tylko w miastach Bydgoszczy i Toruniu oraz powiecie sępoleńskim. 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu