Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław ma budżet na rok 2014

Inowrocław ma budżet na rok 2014

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 grudzień 2013 18:09

Rada Miejska Inowrocławia na ostatnim posiedzeniu w tym roku przyjęła budżet na rok 2014 – Jest to budżet realistyczny, ale nie łatwy – mówiła Grażyna Filipiak Skarbnik Miasta.

Deficyt w 2014 roku ma wynieść 5,2 mln zł, planowane wydatki zaś 220,8 mln zł. W głównej mierze te pieniądze zostaną wydane na realizacje zadań oświatowych. W budżecie znalazło się jednak także kilka mln zł na zadania typowo inwestycyjne.

 

Na inwestycje drogowe Inowrocław planuje wydać około 12 mln zł. Środki te pójdą na między innymi na modernizacje ulic: al. Niepodległości, Stanisława Staszica, a także Alei 800-lecia Inowrocławia. Na ten cel próbowano uzyskać dofinansowanie ze środków państwowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, niestety wojewoda w tym roku dysponowała bardzo małą pulą pieniędzy, stąd też Inowrocław musi tę inwestycję zrealizować samodzielnie.

 

Propozycję budżetu przygotowaną przez prezydenta poparło 16 radnych, przeciw było 6. Radny Andrzej Kieraj z SLD  krytycznie odnosił się do planu podwyższenia wynagrodzeń urzędnikom, co uznał za działanie typowo pod wybory. 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu