Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2014 16:17

Położone blisko siebie szpitale w Mogilnie i Strzelnie konkurują ze sobą, przez co w szczególności pierwszy ze szpitali ma problem z utrzymaniem rentowności. Radni powiatu mogileńskiego coraz częściej rozważają możliwość zlikwidowania placówki w Strzelnie, co nie podoba się władzom tej gminy, które podjęły inicjatywę odłączenia się od tego powiatu. Poseł Tomasz Latos uważa, że szpital w Strzelnie można uratować, co należało by zrobić w trosce o pacjenta.

 

O inicjatywie odłączenia gminy Strzelno z powiatu mogileńskiego pisaliśmy kilka dni temu - www.portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/3180-powiat-inowroclawski-moze-sie-powiekszyc

 

- Uważam, że źle się stanie jeżeli  pacjenci będą musieli ze Strzelna jeździć do szpitala w Mogilnie. Jest to spora droga, w szczególności w takich warunkach atmosferycznych jak dzisiaj – powiedział nam przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos z PiS -  Szpitale mogły by się podzielić zadaniami. Nawet jeżeli szpital w Strzelnie funkcjonował by w bardziej ograniczonej formie niż obecnie.

 

Podobny pogląd mają związkowcy z NSZZ Solidarność, którzy 30 stycznia planują się spotkać z wojewodą i porozmawiać o sytuacji ochrony zdrowia w regionie. Jednym z poruszonych tematów ma być kwestia szpitala w Strzelnie. Związkowcy nie wykluczają podjęcia w lutym akcji protestacyjnych, jeżeli rozmowy nie przyniosą spodziewanych efektów. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Kujawsko-pomorskie może zdecydować o prezydenturze

  Faworytem wyborów prezydenckich jest urzędujący prezydent Andrzej Duda, ale jak pokazują kolejne badania opinii publicznej jego przewaga spada, natomiast wzrasta poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Badania pokazują, że w części województw wygra Trzaskowski, niewiadomą jest wciąż jednak nasze województwo kujawsko-pomorskie.

 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu