Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia uważa, że szpital w Strzelnie można uratować

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 21 styczeń 2014 16:17

Położone blisko siebie szpitale w Mogilnie i Strzelnie konkurują ze sobą, przez co w szczególności pierwszy ze szpitali ma problem z utrzymaniem rentowności. Radni powiatu mogileńskiego coraz częściej rozważają możliwość zlikwidowania placówki w Strzelnie, co nie podoba się władzom tej gminy, które podjęły inicjatywę odłączenia się od tego powiatu. Poseł Tomasz Latos uważa, że szpital w Strzelnie można uratować, co należało by zrobić w trosce o pacjenta.

 

O inicjatywie odłączenia gminy Strzelno z powiatu mogileńskiego pisaliśmy kilka dni temu - www.portalkujawski.pl/index.php/inowroclaw/item/3180-powiat-inowroclawski-moze-sie-powiekszyc

 

- Uważam, że źle się stanie jeżeli  pacjenci będą musieli ze Strzelna jeździć do szpitala w Mogilnie. Jest to spora droga, w szczególności w takich warunkach atmosferycznych jak dzisiaj – powiedział nam przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos z PiS -  Szpitale mogły by się podzielić zadaniami. Nawet jeżeli szpital w Strzelnie funkcjonował by w bardziej ograniczonej formie niż obecnie.

 

Podobny pogląd mają związkowcy z NSZZ Solidarność, którzy 30 stycznia planują się spotkać z wojewodą i porozmawiać o sytuacji ochrony zdrowia w regionie. Jednym z poruszonych tematów ma być kwestia szpitala w Strzelnie. Związkowcy nie wykluczają podjęcia w lutym akcji protestacyjnych, jeżeli rozmowy nie przyniosą spodziewanych efektów. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas