Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni koalicji będą bronić ratuszowej gazetki i telewizji kablowej

Radni koalicji będą bronić ratuszowej gazetki i telewizji kablowej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 23 styczeń 2014 16:55

Inowrocławskim radnym miejskim z Platformy Obywatelskiej przeszkadza, że starostwo powiatowe kupuje artykuły sponsorowane. Sami nie widzą jednak możliwości, aby zlikwidować biuletyn ratuszowy i telewizję internetowo-kablową, które funkcjonują także za pieniądze podatników. Zdaniem radnego opozycji Jacka Olecha, prezydent Brejza zachowuje się trochę w tym względzie jak prezydent Rosji Władimir Putin lub były premier Włoch Silvio Berlusconi.

- Prezydent otworzył sobie rządową telewizję – mówi nam radny opozycji Jacek Olech. Stąd też pojawia się porównanie do tych dwóch polityków, gdyż oni posiadają swoje rządowe telewizje. W Inowrocławiu za pieniądze publiczne prowadzona jest natomiast Miejska Telewizja. W pewnym sensie pełni ona wśród mieszkańców rolę informacyjną, promują się w niej jednak tylko politycy związani z koalicja, co się już niekoniecznie podoba opozycji.

 

W biuletynie miejskim zwanym ,,Nasze Miasto Inowrocław”, które jest dystrybuowane wśród mieszkańców bezpłatnie znaleźć można użyteczne informacje, takie jak rozkłady jazdy autobusów, czy terminy dyżurów radnych. Pojawia się jednak także publicystyka tworzona przez osoby podległe prezydentowi, w ramach której promują one prezydenta, który jest ich przełożonym.

 

Radni koalicji w dyskusjach dają jednak do zrozumienia, że taki stan im odpowiada. Radna Grażyna Dziubich na Facebook-u stwierdza - Nie jest to tuba propagandowa, tylko zwyczajny informator, o funcjonowaniu miasta, rozkłady jazdy MPK, inwestycje, urodzenia, zgony, dyżury radnych itp... Na osiedlu Solno na przykład mieszka dużo starszych osób, którzy nie mają internetu i nie stać ich niejednokrotnie na prasę.

 

Zdaniem radnego Olecha taki biuletyn mógłby istnieć, ale musiałby pełnić zupełnie inną rolę niż obecnie - Mógłby taki biuletyn funkcjonować, gdyby zamiast artykułów publicystycznych pisanych przez osoby podległe prezydentowi pełnił rolę typowego publikatora uchwał Rady Miejskiej Inowrocławia. Samorząd zgodnie z ustawą musi publikować w sposób zwyczajowo przyjęty pewne ogłoszenia. Zamiast kupować jest w komercyjnych gazetach, mogły by się one znajdować w miejskim biuletynie.

 

Zdaniem Olecha obecna sytuacja, że ratusz mimo wydawania swojego biuletynu, kupuje ogłoszenia w prasie, jest absurdem. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas