Jesteś tutaj: HomeInowrocławRzecznika prezydenta sugeruje, że radny może zaatakować papieża

Rzecznika prezydenta sugeruje, że radny może zaatakować papieża

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 23 styczeń 2014 22:49

Rzecznicy prasowi są wizytówkami instytucji jakie reprezentują. Inowrocławskiemu magistratowi prestiżu rzecznik Monika Dąbrowska raczej nie przynosi, skoro w imieniu urzędu rozsyła do mediów pełne inwektyw oświadczenia, które nie mają żadnej merytorycznej wartości.

A mówi się tam o nim, jak o człowieku przypominającym Nikosia Dyzmę, który to dążąc do swojego celu gotów był poświęcić wszystko: rodzinę, przyjaciół, kolegów… - pisze o radnym Jacku Olechu Monika Dąbrowska w oficjalnym oświadczeniu Urzędu Miasta Inowrocławia.

Radny poinformował nas, że przygotowane są przeciwko pani rzecznik pozwy, gdyż doszło tutaj do ewidentnego naruszenia zasad jakiejkolwiek etyki.

 

Ciężko mu się nie zdziwić skoro w dalszej części oświadczenia możemy przeczytać - Aż strach pomyśleć, gdyby on był prokuratorem i to w latach stalinowskich…

 

W innej części swojego oświadczenia pani rzecznik sugeruje - Jutro prawdopodobnie jako kandydat Ruchu Palikota (radny Olech startował w 2011 roku w wyborach parlamentarnych z tej listy) nie oszczędzi być może i papieża. Wszędzie wietrzy jakieś spiski i niecne sprawy. Z kolejnymi rewelacjami narzuca się dziennikarzom - byle zabłyszczeć w środkach masowego przekazu.

 

Zachowanie radnego pani rzecznik tłumaczy w sposób następujący - Pana Jacka Olecha bardzo boli dobra współpraca posła Krzysztofa Brejzy z władzami miasta, bo bolą jego korzyści dla miasta, jakie niewątpliwie są tego wynikiem, np. obwodnica Inowrocławia, modernizacja stadionu miejskiego, dworca PKP, nowy budynek Urzędu Skarbowego, zbliżający się remont Komendy Powiatowej Policji, rozwój funkcji wojskowych miasta, a możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy w Inowrocławiu to wręcz wywołała u niego furię. No cóż, jedni zajmują się budową, a inni, tak jak mogą, przeszkadzają. Pan Jacek Olech w trakcie swojego dotychczasowego życia zniszczył już wiele, teraz zabrał się za niszczenie dobrego wizerunku miasta, bo dla niego cel uświęca środki.

 

- Pani Monika Dąbrowska jest Rzecznikiem Prasowym Urzędu Miasta, ale w tym przypadku z całą pewnością nie wypełnia swoich obowiązków i nie ma na uwadze interesu miasta. Wykonała lub podpisała zlecenie, za które będzie musiała odpowiedzieć sądownie, gdyż przekroczyła pewne granice, nie tylko dobrego smaku – zapowiada radny Jacek Olech.

 

Najprawdopodobniej przyczyną tak stanowczego oświadczenia rzeczniczki miał być list radnego do premiera Donalda Tuska, w którym wnioskował o przyjrzenie się bliżej układom w bydgosko-inowrocławskie Platformie Obywatelskiej. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu