Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław sprawiedliwie potraktowany przy podziale środków unijnych?

Inowrocław sprawiedliwie potraktowany przy podziale środków unijnych?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 09 kwiecień 2014 17:31

Władze Inowrocławie mogą się pochwalić tym, że w przeciwieństwie do Bydgoszczy żyją w dobrych relacjach z Urzędem Marszałkowskim. Nie padają bowiem publiczne zarzuty, o niesprawiedliwym traktowaniu Inowrocławia przez marszałka. Zdaniem opozycji miasto to pozyskało bardzo mało pieniędzy z Unii Europejskiej, które dzielone są przez służby marszałkowskie w Toruniu.

- Miasto chwali się, że pozyskało prawie 63 mln zł z Unii Europejskiej. W pierwszej chwili kwota ta Mozę wydawać się duża. Jednak gdy przeliczymy na jednego mieszkańca i porównamy z innymi miastami to okazuje się, że nie ma się czym chwalić – wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław.

 

W jego opinii na mieszkańca pozyskano 835 zł. Porównując to z podtoruńskimi gminami jest to bardzo mało.

 

W naszym województwie z danych za lata 2007-2012 przodują podtoruńskie Łysomice z kwotą 6465 zł na jednego mieszkańca. W gminie Łubianka 4935 zł, a w Chełmży 4635 zł na jednego mieszkańca – wyjaśnia Wroński, powołując się przy tym na publikację Gazety Pomorskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu