Jesteś tutaj: HomeInowrocławZałożycielka Flandrii nominowana do biznesowego Oskara

Założycielka Flandrii nominowana do biznesowego Oskara

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 kwiecień 2014 22:01

Dwie wybitne osobistości z naszego regionu znalazły się w dziewiątce kandydatów do prestiżowej nagrody im. Jana Wejcherta. Nominację otrzymała za działalność społeczną Ineza Skrzypiec-Sikorska oraz właściciel bydgoskiej PESA Tomasz Zaboklicki.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zwana także biznesowym Oskarem, zostanie wręczona w trzech kategoriach, a jej wartość sięga 100 tys. zł. Jej idea zrodziła się 3 lata temu z okazji 25-lecia wprowadzenia w Polsce reform inicjujących gospodarkę wolnorynkową.

 

Gala finałowa odbędzie się 15 maja i będzie transmitowana na żywo przez stację TVN24.

 

Ineza Skrzypiec-Sikorska została mianowana w kategorii ,,Działalność Społeczna”. Dzięki jej zaangażowaniu, przy współpracy z rządem Flandrii (region Belgii) w Inowrocławiu od 20 lat funkcjonuje alternatywny model opieki zdrowotnej, który adresowany jest głównie do osób starszych. Flandria jako organizacja pozarządowa zajmuje się m.in. prowadzeniem sklepów i wypożyczalni medycznych, które umożliwiają potrzebującym dostęp do sprzętu na preferencyjnych warunkach. Duży nacisk organizacja Inezy Skrzypiec-Sikorskiej kładzie także na organizowanie wolontariatu oraz akcję profilaktyki zdrowotnej. Sklep medyczny Flandrii działa też w Bydgoszczy.

 

Tomasz Zaboklicki znany jest w naszym regionie bardzo dobrze, a to za sprawą sukcesów bydgoskiej PESA, której jest właścicielem. Produkty tej firmy jeżdżą po szynach całego świata. PESA zatrudnia około 4 tys. osób. Zaboklicki został nominowany w kategorii ,,Sukces”.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu