Jesteś tutaj: HomeInowrocławZałożycielka Flandrii nominowana do biznesowego Oskara

Założycielka Flandrii nominowana do biznesowego Oskara

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 kwiecień 2014 22:01

Dwie wybitne osobistości z naszego regionu znalazły się w dziewiątce kandydatów do prestiżowej nagrody im. Jana Wejcherta. Nominację otrzymała za działalność społeczną Ineza Skrzypiec-Sikorska oraz właściciel bydgoskiej PESA Tomasz Zaboklicki.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zwana także biznesowym Oskarem, zostanie wręczona w trzech kategoriach, a jej wartość sięga 100 tys. zł. Jej idea zrodziła się 3 lata temu z okazji 25-lecia wprowadzenia w Polsce reform inicjujących gospodarkę wolnorynkową.

 

Gala finałowa odbędzie się 15 maja i będzie transmitowana na żywo przez stację TVN24.

 

Ineza Skrzypiec-Sikorska została mianowana w kategorii ,,Działalność Społeczna”. Dzięki jej zaangażowaniu, przy współpracy z rządem Flandrii (region Belgii) w Inowrocławiu od 20 lat funkcjonuje alternatywny model opieki zdrowotnej, który adresowany jest głównie do osób starszych. Flandria jako organizacja pozarządowa zajmuje się m.in. prowadzeniem sklepów i wypożyczalni medycznych, które umożliwiają potrzebującym dostęp do sprzętu na preferencyjnych warunkach. Duży nacisk organizacja Inezy Skrzypiec-Sikorskiej kładzie także na organizowanie wolontariatu oraz akcję profilaktyki zdrowotnej. Sklep medyczny Flandrii działa też w Bydgoszczy.

 

Tomasz Zaboklicki znany jest w naszym regionie bardzo dobrze, a to za sprawą sukcesów bydgoskiej PESA, której jest właścicielem. Produkty tej firmy jeżdżą po szynach całego świata. PESA zatrudnia około 4 tys. osób. Zaboklicki został nominowany w kategorii ,,Sukces”.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas