Jesteś tutaj: HomeInowrocławZamiast łącznika powstanie nietypowe połączenie drogowe

Zamiast łącznika powstanie nietypowe połączenie drogowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 15 kwiecień 2014 19:36

Urząd Miasta Inowrocławia podsumował konsultacje społeczne dotyczące przebiegu łącznika, który miał powstać w centrum miasta. Udział w konsultacjach wzięło tylko około 200 mieszkańców, którzy w większości opowiedzieli się za koncepcją przedstawioną na mapce.

Przyjęta koncepcja zbytnio nie poprawi wydolności ruchu w centrum Inowrocławia. Wedle wstępnej koncepcji ulica Wojska Polskiego miała zostać wydłużona aż do ulicy Poznańskiej. Pojawił się jednak problem z dogadaniem z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebudowy skrzyżowania przy ulicy Poznańskiej, co uniemożliwiło realizację tej inwestycji.

 

Ratusz obawiając się utraty środków unijnych zaproponował zatem drugi wariant, który dano pod konsultacje mieszkańcom. Ci jednak zbytnio z tego prawa głosu nie skorzystali, o czym świadczy bardzo niska frekwencja.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas