Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławian ubywa. Jak temu zaradzić

Inowrocławian ubywa. Jak temu zaradzić

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 28 kwiecień 2014 12:53

Ruch Nowy Inowrocław uważa, że należy wprowadzić zwolnienia podatkowe, aby zachęcić do budowania się w Inowrocławiu. W przeciwnym przypadku miasto się wyludni i będzie zamieszkiwane głównie przez osoby starsze wiekiem.

Według oficjalnych danych w Inowrocławiu na początku 2014 roku mieszkało 72,1 tys. osób, czyli przez 12 lat wybyło prawie 6 tys. inowrocławian.

 

- W mojej ocenie obecnie w Inowrocławiu może faktycznie mieszkać nie 72 tys. mieszkańców, lecz zaledwie 55 tys. Zobaczmy ile rodzin, osób w naszym bloku, czy na naszej ulicy wyjechało? – uwaza kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław - Prognozy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dla naszego miasta są bardzo niepokojące. Powinny być ostrzeżeniem dla Prezydenta Miasta. Jeżeli myśli on poważnie i perspektywicznie o Inowrocławiu, to musi wyciągnąć jakieś wnioski.

 

Wroński obawia się także, że zmieni się niekorzystnie struktura demograficzna. Przybędzie liczba osób starszych w wieku emerytalnym, a jak na lekarstwo będzie trzeba szukać ludzi młodych - Zmniejszająca się liczba mieszkańców to nie tylko emigracja zarobkowa, część osób wybiera okoliczne wsie jako miejsce do budowy domu. Władza powinna wysyłać wyraźne sygnały, że w Inowrocławiu warto się osiedlać. Uważamy, że powinny zostać wprowadzone minimum 6 - letnie zwolnienia z podatku od nieruchomości dla osób, które zdecydują się wybudować na terenie miasta dom. Podobne rozwiązania funkcjonują w Toruniu, czy innych miastach. W perspektywie lat przyniesie to zwiększenie wpływów z PIT i CIT do budżetu miasta.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas