Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławian ubywa. Jak temu zaradzić

Inowrocławian ubywa. Jak temu zaradzić

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 28 kwiecień 2014 12:53

Ruch Nowy Inowrocław uważa, że należy wprowadzić zwolnienia podatkowe, aby zachęcić do budowania się w Inowrocławiu. W przeciwnym przypadku miasto się wyludni i będzie zamieszkiwane głównie przez osoby starsze wiekiem.

Według oficjalnych danych w Inowrocławiu na początku 2014 roku mieszkało 72,1 tys. osób, czyli przez 12 lat wybyło prawie 6 tys. inowrocławian.

 

- W mojej ocenie obecnie w Inowrocławiu może faktycznie mieszkać nie 72 tys. mieszkańców, lecz zaledwie 55 tys. Zobaczmy ile rodzin, osób w naszym bloku, czy na naszej ulicy wyjechało? – uwaza kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław - Prognozy Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) dla naszego miasta są bardzo niepokojące. Powinny być ostrzeżeniem dla Prezydenta Miasta. Jeżeli myśli on poważnie i perspektywicznie o Inowrocławiu, to musi wyciągnąć jakieś wnioski.

 

Wroński obawia się także, że zmieni się niekorzystnie struktura demograficzna. Przybędzie liczba osób starszych w wieku emerytalnym, a jak na lekarstwo będzie trzeba szukać ludzi młodych - Zmniejszająca się liczba mieszkańców to nie tylko emigracja zarobkowa, część osób wybiera okoliczne wsie jako miejsce do budowy domu. Władza powinna wysyłać wyraźne sygnały, że w Inowrocławiu warto się osiedlać. Uważamy, że powinny zostać wprowadzone minimum 6 - letnie zwolnienia z podatku od nieruchomości dla osób, które zdecydują się wybudować na terenie miasta dom. Podobne rozwiązania funkcjonują w Toruniu, czy innych miastach. W perspektywie lat przyniesie to zwiększenie wpływów z PIT i CIT do budżetu miasta.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu