Jesteś tutaj: HomeInowrocławAmbitne plany komunikacyjne władz Inowrocławia

Ambitne plany komunikacyjne władz Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 29 kwiecień 2014 15:57

Przed tygodniem Rada Miejska w Inowrocławiu przyjęła plan rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla swojej gminy. Liczące ponad 100 stron opracowanie zakłada bardzo ambitne plany, których powodzenie zależeć będzie nie tylko od inowrocławskich samorządowców, ale także życzliwości władz wojewódzkich.

Głównym założenia tego planu to doprowadzenie do sytuacji, gdy komunikacja publiczna stanie się bardziej atrakcyjna dla inowrocławian od podróżowania do pracy własnym samochodem. Drugie priorytetowe założenie tego planu, które wiąże się bezpośrednio z pierwszym, to synchronizacja miejskich autobusów z kursami pociągów i międzygminnej komunikacji autobusowej.

 

Jak wynika z danych GUS na której powołują się autorzy tego planu do Inowrocławia dojeżdża każdego dnia do pracy około 2,8 tys. osób, głównie mieszkańców gmin ościennych. Z kolei z Inowrocławia do pracy w innych ośrodkach, głównie Bydgoszczy i Toruniu, dojeżdża około 2,7 tys. osób. Z tego powodu władze Inowrocławia zauważają także potrzebę integracji sprzedaży biletów. W planach jest wprowadzeni do obrotu biletów, które umożliwią zarówno podróżowanie autobusami miejskiego MPK oraz pociągami lub autobusami PKS. Dalsze propozycje zakładają honorowanie tych biletów także w bydgoskiej i toruńskiej miejskiej komunikacji publicznej. Tutaj konieczna będzie już jednak współpraca z Samorządem Województwa. Inowrocław widzi potrzebę także podjęcia próby integracji biletowej z Gnieznem w województwie wielkopolskim.

 

Jak jasno podkreślają autorzy tego opracowania – Inowrocław jest jednym z największych węzłów kolejowych w północnej Polsce. Krzyżują się w tym mieście bowiem linie Poznań – Olsztyn oraz Gdańsk – Śląsk (obecnie linia nr 131 czynna jest pasażersko tylko na trasie Gdańsk – Inowrocław). Kolej oferuje jednak najkrótszy czas podróży z Bydgoszczy do Inowrocławia konkurujący z czasem przejazdu samochodem osobowym. Problem jednak w tym, że pociągów na tej trasie jest dość mało.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu