Jesteś tutaj: HomeInowrocławŻołnierze z Inowrocławia ranni w Afganistanie

Żołnierze z Inowrocławia ranni w Afganistanie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 październik 2012 14:43

W wyniku ostrzału śmigłowca Mi-24 w Afganistanie rannych zostało dwóch żołnierzy  z Inowrocławia.

 

Do zdarzenia doszło na północny zachód od bazy Ghazni. Załoga śmigłowca Mi-24 wykonywała zadanie patrolowe w rejonie swojej odpowiedzialności. Zostali zaatakowani przez nieznaną grupę z broni strzeleckiej. Ostrzelany śmigłowiec powrócił do bazy. W wyniku ostrzału rannych zostało dwóch polskich żołnierzy, którzy zostali przewiezieni do szpitala polowego w bazie Ghazni, gdzie udzielono im natychmiastowej pomocy. Jeden z żołnierzy po zaopatrzeniu ambulatoryjnym powrócił do wykonywania obowiązków, natomiast drugi, ciężej ranny,  przebywa pod stałą opieką medyczną w szpitalu w Ghazni – czytamy w komunikacie PKW Afganistan.

 

Ciężej ranny żołnierz przeszedł już operację, jego życiu nie zagraża bezpieczeństwo. Prezydent Ryszard Brejza wystosował  w piśmie do dowódcy Samodzielnej Grupy Powietrzno Szturmowej wyraził smutek z powodu zaistniałej sytuacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu