Jesteś tutaj: HomeInowrocławŻołnierze z Inowrocławia ranni w Afganistanie

Żołnierze z Inowrocławia ranni w Afganistanie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 październik 2012 14:43

W wyniku ostrzału śmigłowca Mi-24 w Afganistanie rannych zostało dwóch żołnierzy  z Inowrocławia.

 

Do zdarzenia doszło na północny zachód od bazy Ghazni. Załoga śmigłowca Mi-24 wykonywała zadanie patrolowe w rejonie swojej odpowiedzialności. Zostali zaatakowani przez nieznaną grupę z broni strzeleckiej. Ostrzelany śmigłowiec powrócił do bazy. W wyniku ostrzału rannych zostało dwóch polskich żołnierzy, którzy zostali przewiezieni do szpitala polowego w bazie Ghazni, gdzie udzielono im natychmiastowej pomocy. Jeden z żołnierzy po zaopatrzeniu ambulatoryjnym powrócił do wykonywania obowiązków, natomiast drugi, ciężej ranny,  przebywa pod stałą opieką medyczną w szpitalu w Ghazni – czytamy w komunikacie PKW Afganistan.

 

Ciężej ranny żołnierz przeszedł już operację, jego życiu nie zagraża bezpieczeństwo. Prezydent Ryszard Brejza wystosował  w piśmie do dowódcy Samodzielnej Grupy Powietrzno Szturmowej wyraził smutek z powodu zaistniałej sytuacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu: Zawisza - Naprzód Jabłonowo Pomorskie

  W niedzielę po dość trudnym meczu Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni utrzymali 7 punktową przewagę nad drugim Mustangiem Ostaszewo. Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji filmowej z tego spotkania.

 • Naprzód Jabłonowo przypomnia Zawiszy, że o awans musi jeszcze powalczyć

  Po wysokim zwycięstwie nad Promieniem w pierwszej kolejce w rundzie wiosennej, w niedzielę Zawisza podejmował Naprzód Jabłonowo Pomorskie, był to mecz na pewno ciężki, którego wynik ważył się do końca gry.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Postulaty środowiska oświatowego mogą być kosztowne również dla samorządów

  Dzisiaj Związek Nauczycielstwa Polskiego podsumował referendum dotyczące udziału szkół w zaplanowany od 8 kwietnia strajk. Z danych ZNP wynika, że w ponad 85% kadry placówek będących w sporze zbiorowym poparło organizację strajku. Natomiast z Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że około 52% szkół nie było objętych referendum strajkowym, czyli mają pracować normalnie.

 • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

  Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.