Jesteś tutaj: HomeInowrocławŻołnierze z Inowrocławia ranni w Afganistanie

Żołnierze z Inowrocławia ranni w Afganistanie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 26 październik 2012 14:43

W wyniku ostrzału śmigłowca Mi-24 w Afganistanie rannych zostało dwóch żołnierzy  z Inowrocławia.

 

Do zdarzenia doszło na północny zachód od bazy Ghazni. Załoga śmigłowca Mi-24 wykonywała zadanie patrolowe w rejonie swojej odpowiedzialności. Zostali zaatakowani przez nieznaną grupę z broni strzeleckiej. Ostrzelany śmigłowiec powrócił do bazy. W wyniku ostrzału rannych zostało dwóch polskich żołnierzy, którzy zostali przewiezieni do szpitala polowego w bazie Ghazni, gdzie udzielono im natychmiastowej pomocy. Jeden z żołnierzy po zaopatrzeniu ambulatoryjnym powrócił do wykonywania obowiązków, natomiast drugi, ciężej ranny,  przebywa pod stałą opieką medyczną w szpitalu w Ghazni – czytamy w komunikacie PKW Afganistan.

 

Ciężej ranny żołnierz przeszedł już operację, jego życiu nie zagraża bezpieczeństwo. Prezydent Ryszard Brejza wystosował  w piśmie do dowódcy Samodzielnej Grupy Powietrzno Szturmowej wyraził smutek z powodu zaistniałej sytuacji.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • W Parlamencie Europejskim udało się zablokować niekorzystne dla polskich firm propozycje

  Batalia wokół tzw. pakietu mobilności się toczy już od dłuższego czasu. Postulowane przez niektóre państwa rozwiązania są niebezpieczne dla polskich firm transportowych, które coraz bardziej się liczą w Europie. Wprowadzenie zasad delegowania pracowników jakie chcą Niemcy, mogą polską konkurencyjność znacząco obniżyć.

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.