Jesteś tutaj: HomeInowrocławSzybciej koleją do Torunia

Szybciej koleją do Torunia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 28 październik 2012 16:15

PKP chce przeznaczyć 230 milionów złotych na rewitalizację odcinka linii nr 353 Inowrocław – Jabłonowo Pomorskie. Jeżeli uda się szybko rozstrzygnąć przetargi już niedługo do Torunia i Olsztyna będziemy jeździć znacznie szybciej.

 

Linia 353 łączy Wrocław z Poznaniem, Inowrocławiem, Toruniem, Iławą i Olsztynem. Planowana inwestycja na odcinku Inowrocław – Jabłonowo Pomorskie ma skrócić podróż z Wrocławia do Olsztyna o 1,5 godziny.

 

Po za szybszą komunikacją wewnątrz województwa nasze miasto zyska także znacząco na znaczeniu. Przez Inowrocław przebiegać będą bowiem dwa ważne szlaki: Bałtyk – Adriatyk (łączący Trójmiasto z Bydgoszczą i Śląskiem) oraz właśnie linia 353. Miejmy nadzieje, że inwestycje te przełożą się także na nowe połączenia.

 

Unia inwestuje

Wspomniana trasa Bałtyk – Adriatyk ma być jedną z dziesięciu najważniejszych inwestycji Unii Europejskiej w latach 2014-2020. W ciągu najbliższych lat magistrala na odcinku Inowrocław – Trójmiasto ma zostać zmodernizowana do prędkości rejsowej 160 km/h.

 

Do 2015 roku kupionych ma być także 25 nowych pojazdów szynowych, które obsługiwać mają ruch na trasie Gdańsk – Bydgoszcz – Inowrocław – Poznań.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu