Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd nowego roku wyższe opłaty

Od nowego roku wyższe opłaty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 październik 2012 15:42

Rada Miejska przyjęła dzisiaj nowe stawki podatku od nieruchomości, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2013 roku.

 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą za każdy metr kwadratowy grunty będą musieli zapłacić 85 groszy, czyli o 7 groszy niż w tym roku.  Więcej o 6 groszy, czyli 30 groszy od metra będą musiały płacić także organizacje pożytku publicznego.

 

Wyższe będą także stawki od budynków. W przypadku gospodarstw domowych będzie to 67 groszy od metra kwadratowego. Z kolei gdy będzie to przestrzeń użytkowa związana z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacić przyjdzie nam 22 złote i 80 groszy od każdego metra.

 

Z informacji jakie przekazało nam ministerstwo finansów wynika, że wysokość subwencji jakie otrzyma miasto na realizacje zadań gminy będzie  niższa niż zakładaliśmy. Z tego powodu musieliśmy pokryć jakoś braki. Podstawowym instrumentem jaki posiada gmina jest ustalanie wysokości opłat lokalnych – wyjaśnia decyzję radnych wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • W Parlamencie Europejskim udało się zablokować niekorzystne dla polskich firm propozycje

  Batalia wokół tzw. pakietu mobilności się toczy już od dłuższego czasu. Postulowane przez niektóre państwa rozwiązania są niebezpieczne dla polskich firm transportowych, które coraz bardziej się liczą w Europie. Wprowadzenie zasad delegowania pracowników jakie chcą Niemcy, mogą polską konkurencyjność znacząco obniżyć.

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.