Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd nowego roku wyższe opłaty

Od nowego roku wyższe opłaty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 październik 2012 15:42

Rada Miejska przyjęła dzisiaj nowe stawki podatku od nieruchomości, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2013 roku.

 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą za każdy metr kwadratowy grunty będą musieli zapłacić 85 groszy, czyli o 7 groszy niż w tym roku.  Więcej o 6 groszy, czyli 30 groszy od metra będą musiały płacić także organizacje pożytku publicznego.

 

Wyższe będą także stawki od budynków. W przypadku gospodarstw domowych będzie to 67 groszy od metra kwadratowego. Z kolei gdy będzie to przestrzeń użytkowa związana z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacić przyjdzie nam 22 złote i 80 groszy od każdego metra.

 

Z informacji jakie przekazało nam ministerstwo finansów wynika, że wysokość subwencji jakie otrzyma miasto na realizacje zadań gminy będzie  niższa niż zakładaliśmy. Z tego powodu musieliśmy pokryć jakoś braki. Podstawowym instrumentem jaki posiada gmina jest ustalanie wysokości opłat lokalnych – wyjaśnia decyzję radnych wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

 • Jesień należy do Zawiszy

  Cyklon Kończewice nie zatrzymał Zawiszy w zaległym meczu 11 kolejki V ligi. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni zakończą rundę jesienną na pewno jako lider. Zanim zaczniemy jednak podsumowywać rundę, trzeba rozegrać jeszcze sobotni mecz z Gromem Więcbork na wyjeździe.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

 • PKP PLK podpisuje ważną umowę

  W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z MGGP na rzecz wartej 1.5 mld zł modernizacji linii kolejowej nr 201. Celem inwestycji jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji z trójmiejskimi portami z Bydgoszczą, ale również budowa bardziej przyjaznej dla pasażerów infrastruktury.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.