Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd nowego roku wyższe opłaty

Od nowego roku wyższe opłaty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 październik 2012 15:42

Rada Miejska przyjęła dzisiaj nowe stawki podatku od nieruchomości, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2013 roku.

 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą za każdy metr kwadratowy grunty będą musieli zapłacić 85 groszy, czyli o 7 groszy niż w tym roku.  Więcej o 6 groszy, czyli 30 groszy od metra będą musiały płacić także organizacje pożytku publicznego.

 

Wyższe będą także stawki od budynków. W przypadku gospodarstw domowych będzie to 67 groszy od metra kwadratowego. Z kolei gdy będzie to przestrzeń użytkowa związana z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacić przyjdzie nam 22 złote i 80 groszy od każdego metra.

 

Z informacji jakie przekazało nam ministerstwo finansów wynika, że wysokość subwencji jakie otrzyma miasto na realizacje zadań gminy będzie  niższa niż zakładaliśmy. Z tego powodu musieliśmy pokryć jakoś braki. Podstawowym instrumentem jaki posiada gmina jest ustalanie wysokości opłat lokalnych – wyjaśnia decyzję radnych wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu: Zawisza - Naprzód Jabłonowo Pomorskie

  W niedzielę po dość trudnym meczu Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni utrzymali 7 punktową przewagę nad drugim Mustangiem Ostaszewo. Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji filmowej z tego spotkania.

 • Naprzód Jabłonowo przypomnia Zawiszy, że o awans musi jeszcze powalczyć

  Po wysokim zwycięstwie nad Promieniem w pierwszej kolejce w rundzie wiosennej, w niedzielę Zawisza podejmował Naprzód Jabłonowo Pomorskie, był to mecz na pewno ciężki, którego wynik ważył się do końca gry.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Postulaty środowiska oświatowego mogą być kosztowne również dla samorządów

  Dzisiaj Związek Nauczycielstwa Polskiego podsumował referendum dotyczące udziału szkół w zaplanowany od 8 kwietnia strajk. Z danych ZNP wynika, że w ponad 85% kadry placówek będących w sporze zbiorowym poparło organizację strajku. Natomiast z Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że około 52% szkół nie było objętych referendum strajkowym, czyli mają pracować normalnie.

 • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

  Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.