Jesteś tutaj: HomeInowrocławOd nowego roku wyższe opłaty

Od nowego roku wyższe opłaty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 październik 2012 15:42

Rada Miejska przyjęła dzisiaj nowe stawki podatku od nieruchomości, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2013 roku.

 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą za każdy metr kwadratowy grunty będą musieli zapłacić 85 groszy, czyli o 7 groszy niż w tym roku.  Więcej o 6 groszy, czyli 30 groszy od metra będą musiały płacić także organizacje pożytku publicznego.

 

Wyższe będą także stawki od budynków. W przypadku gospodarstw domowych będzie to 67 groszy od metra kwadratowego. Z kolei gdy będzie to przestrzeń użytkowa związana z prowadzeniem działalności gospodarczej zapłacić przyjdzie nam 22 złote i 80 groszy od każdego metra.

 

Z informacji jakie przekazało nam ministerstwo finansów wynika, że wysokość subwencji jakie otrzyma miasto na realizacje zadań gminy będzie  niższa niż zakładaliśmy. Z tego powodu musieliśmy pokryć jakoś braki. Podstawowym instrumentem jaki posiada gmina jest ustalanie wysokości opłat lokalnych – wyjaśnia decyzję radnych wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu