Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Czy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 listopad 2012 16:14

Od 7 lat ratusz wydaje swój biuletyn ,,Nasze Miasto”, zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zbyteczny wydatek.

 

Gazeta jest bezpłatna i wydawana w nakładzie około 29 tysięcy egzemplarzy.  Otwierając październikowe wydanie pierwsze co rzuca się w oczy to zdjęcia z budowy Galerii Solnej, kolejne strona to informacje o innych prowadzonych inwestycjach i otwarciu piątego Orlika.

 

Zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zwykła gazetka propagandowa - Kiedyś PZPR miał swój organ prasowy w postaci „Trybuny Ludu”. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mamy do czynienia z „Naszym Miastem i ratuszową telewizją -  wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław.

 

Telewizja ratuszowa są to audycje publikowane w internecie i telewizji kablowej, za których wykonanie i emisje płaci także budżet miasta.

 

Zdaniem Wrońskiego te wydatki w czasach kryzysu są niepotrzebne i zarzuca, że nie prezentuje się opinii polityków opozycji.

 

Także dobre strony

Dużo na temat biuletynu miejskiego mogli by powiedzieć samorządowcy z Bydgoszczy, gdzie do końca 2010 roku wydawany był ,,Kurier Ratuszowy”. Bydgoski biuletyn także w głównej mierze  wymieniał sukcesy ówczesnego prezydenta Konstantego Dombrowicza, ponadto w kampanii wyborczej ,,Kurier Ratuszowy” był ,,tubą” za pomocą której próbowano dyskredytować radnych opozycji.

 

W Inowrocławiu sprawy tak daleko jednak nie zaszły, a pod koniec każdego wydania można znaleźć przydatne informacje, jak nazwiska nowo narodzonych obywateli miasta, zgony, czy zamieszczane rozkłady jazdy komunikacji publicznej.

 

Do tematu wrócimy. Czekamy na Państwa opinie, czy ,,Nasze Miasto” powinno być nadal wydawane? Jeżeli tak, czy jego formuła powinna ulec zmianie?

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu: Zawisza - Naprzód Jabłonowo Pomorskie

  W niedzielę po dość trudnym meczu Zawisza pokonał przy ulicy Sielskiej w Fordonie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni utrzymali 7 punktową przewagę nad drugim Mustangiem Ostaszewo. Zapraszamy do obejrzenia szerszej relacji filmowej z tego spotkania.

 • Naprzód Jabłonowo przypomnia Zawiszy, że o awans musi jeszcze powalczyć

  Po wysokim zwycięstwie nad Promieniem w pierwszej kolejce w rundzie wiosennej, w niedzielę Zawisza podejmował Naprzód Jabłonowo Pomorskie, był to mecz na pewno ciężki, którego wynik ważył się do końca gry.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

 • Postulaty środowiska oświatowego mogą być kosztowne również dla samorządów

  Dzisiaj Związek Nauczycielstwa Polskiego podsumował referendum dotyczące udziału szkół w zaplanowany od 8 kwietnia strajk. Z danych ZNP wynika, że w ponad 85% kadry placówek będących w sporze zbiorowym poparło organizację strajku. Natomiast z Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że około 52% szkół nie było objętych referendum strajkowym, czyli mają pracować normalnie.

 • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

  Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.