Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Czy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 listopad 2012 16:14

Od 7 lat ratusz wydaje swój biuletyn ,,Nasze Miasto”, zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zbyteczny wydatek.

 

Gazeta jest bezpłatna i wydawana w nakładzie około 29 tysięcy egzemplarzy.  Otwierając październikowe wydanie pierwsze co rzuca się w oczy to zdjęcia z budowy Galerii Solnej, kolejne strona to informacje o innych prowadzonych inwestycjach i otwarciu piątego Orlika.

 

Zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zwykła gazetka propagandowa - Kiedyś PZPR miał swój organ prasowy w postaci „Trybuny Ludu”. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mamy do czynienia z „Naszym Miastem i ratuszową telewizją -  wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław.

 

Telewizja ratuszowa są to audycje publikowane w internecie i telewizji kablowej, za których wykonanie i emisje płaci także budżet miasta.

 

Zdaniem Wrońskiego te wydatki w czasach kryzysu są niepotrzebne i zarzuca, że nie prezentuje się opinii polityków opozycji.

 

Także dobre strony

Dużo na temat biuletynu miejskiego mogli by powiedzieć samorządowcy z Bydgoszczy, gdzie do końca 2010 roku wydawany był ,,Kurier Ratuszowy”. Bydgoski biuletyn także w głównej mierze  wymieniał sukcesy ówczesnego prezydenta Konstantego Dombrowicza, ponadto w kampanii wyborczej ,,Kurier Ratuszowy” był ,,tubą” za pomocą której próbowano dyskredytować radnych opozycji.

 

W Inowrocławiu sprawy tak daleko jednak nie zaszły, a pod koniec każdego wydania można znaleźć przydatne informacje, jak nazwiska nowo narodzonych obywateli miasta, zgony, czy zamieszczane rozkłady jazdy komunikacji publicznej.

 

Do tematu wrócimy. Czekamy na Państwa opinie, czy ,,Nasze Miasto” powinno być nadal wydawane? Jeżeli tak, czy jego formuła powinna ulec zmianie?

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Z meczu Cyklonu Kończewice z Zawiszą

  W zaległym meczu 11 kolejki V ligi Cyklon Kończewice podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Bydgoski zespół dzięki zwycięstwu w tym meczu będzie na pewno liderem do końca roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego  tego meczu.

 • Jesień należy do Zawiszy

  Cyklon Kończewice nie zatrzymał Zawiszy w zaległym meczu 11 kolejki V ligi. Dzięki temu zwycięstwu niebiesko-czarni zakończą rundę jesienną na pewno jako lider. Zanim zaczniemy jednak podsumowywać rundę, trzeba rozegrać jeszcze sobotni mecz z Gromem Więcbork na wyjeździe.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 • W środę i w czwartek zawyją syreny

  W dniach 14 i 15 listopada odbywać będą się ogólnopolskie ćwiczenia systemu ostrzegania i alarmowania ludności pn. ,,RENEGADE – SAREX 18/II”. W ramach tego treningu w godzinach 9:00-15:00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

 • PKP PLK podpisuje ważną umowę

  W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z MGGP na rzecz wartej 1.5 mld zł modernizacji linii kolejowej nr 201. Celem inwestycji jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji z trójmiejskimi portami z Bydgoszczą, ale również budowa bardziej przyjaznej dla pasażerów infrastruktury.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.