Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Czy gazetka miejska jest nam potrzebna?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 listopad 2012 16:14

Od 7 lat ratusz wydaje swój biuletyn ,,Nasze Miasto”, zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zbyteczny wydatek.

 

Gazeta jest bezpłatna i wydawana w nakładzie około 29 tysięcy egzemplarzy.  Otwierając październikowe wydanie pierwsze co rzuca się w oczy to zdjęcia z budowy Galerii Solnej, kolejne strona to informacje o innych prowadzonych inwestycjach i otwarciu piątego Orlika.

 

Zdaniem ruchu Nowy Inowrocław jest to zwykła gazetka propagandowa - Kiedyś PZPR miał swój organ prasowy w postaci „Trybuny Ludu”. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mamy do czynienia z „Naszym Miastem i ratuszową telewizją -  wyjaśnia Marcin Wroński z ruchu Nowy Inowrocław.

 

Telewizja ratuszowa są to audycje publikowane w internecie i telewizji kablowej, za których wykonanie i emisje płaci także budżet miasta.

 

Zdaniem Wrońskiego te wydatki w czasach kryzysu są niepotrzebne i zarzuca, że nie prezentuje się opinii polityków opozycji.

 

Także dobre strony

Dużo na temat biuletynu miejskiego mogli by powiedzieć samorządowcy z Bydgoszczy, gdzie do końca 2010 roku wydawany był ,,Kurier Ratuszowy”. Bydgoski biuletyn także w głównej mierze  wymieniał sukcesy ówczesnego prezydenta Konstantego Dombrowicza, ponadto w kampanii wyborczej ,,Kurier Ratuszowy” był ,,tubą” za pomocą której próbowano dyskredytować radnych opozycji.

 

W Inowrocławiu sprawy tak daleko jednak nie zaszły, a pod koniec każdego wydania można znaleźć przydatne informacje, jak nazwiska nowo narodzonych obywateli miasta, zgony, czy zamieszczane rozkłady jazdy komunikacji publicznej.

 

Do tematu wrócimy. Czekamy na Państwa opinie, czy ,,Nasze Miasto” powinno być nadal wydawane? Jeżeli tak, czy jego formuła powinna ulec zmianie?

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • W Parlamencie Europejskim udało się zablokować niekorzystne dla polskich firm propozycje

  Batalia wokół tzw. pakietu mobilności się toczy już od dłuższego czasu. Postulowane przez niektóre państwa rozwiązania są niebezpieczne dla polskich firm transportowych, które coraz bardziej się liczą w Europie. Wprowadzenie zasad delegowania pracowników jakie chcą Niemcy, mogą polską konkurencyjność znacząco obniżyć.

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.