Jesteś tutaj: HomeInowrocław52% inowrocławian nie jeździ komunikacją publiczną

52% inowrocławian nie jeździ komunikacją publiczną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 22 październik 2014 13:19

Zespół Doradców Gospodarczych TOR zlecił wykonanie badań opinii publicznej dotyczących preferencji pasażerów komunikacji publicznej. Okazuje się, że 52% mieszkańców Inowrocławia nie korzysta z komunikacji zbiorowej, co wydaje się w skali kraju dość dużym wynikiem.

W tym badaniu skupiano się jednak głównie na pasażerach jeżdżących na gapę. Co prawda nie dysponujemy szczegółowymi informacjami dotyczącymi Inowrocławia, to okazuje się, że taka sytuacja zdarzała się ponad połowie ankietowanych. Są to miliony złotych rocznie mniejszych wpływów do budżetów przedsiębiorstw komunikacyjnych. Co ciekawe, główną przyczyną jazdy na gapę jak wynika z ankiety, jest niesprawny system dystrybucji biletów.

 

ZDR TOR opierając się na dane GUS z 2013 roku ocenia, że mamy najmniejszą liczbę pasażerów od 10 lat. Są to wyzwania, z którymi musi sobie poradzić większość samorządów, w tym także Inowrocław. W przyszły czwartek 30 października organizowany jest w Bydgoszczy III Kongres Transportu Publicznego, w którym udział wezmą najwięksi przedstawiciele tej branży w Polsce. Będzie to też okazja, aby spróbować znaleźć lekarstwo na spadającą liczbę pasażerów w transporcie publicznym.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Kujawski.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu