Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław chce postawić na ekologiczne autobusy

Inowrocław chce postawić na ekologiczne autobusy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 24 październik 2014 15:47

Już wkrótce inowrocławian będzie wozić 12 autobusów, które będą napędzane napędem elektrycznym i hybrydowym. Na zakup nowoczesnych pojazdów Inowrocław otrzyma wysokie dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Inowrocławski ratusz chce, aby w ciągu roku prawie połowa jeżdżących po ulicach autobusów była wyposażona w napęd ekologiczny. Wszystkie autobusy będą wyposażone w monitoring, bezprzewodowy internet Wi-Fi oraz gniazda USB, do ładowania telefonów komórkowych. Na zakup nowego taboru rozpisano już 2 przetargi.

 

Inowrocław ma uzyskać na tę inwestycje dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 85%.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu