Jesteś tutaj: HomeInowrocławRozpoczyna się piąty dzień głodówki. Porozumienia nadal nie ma

Rozpoczyna się piąty dzień głodówki. Porozumienia nadal nie ma

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 25 październik 2014 00:54

W piątek w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie w sprawie protestu głodowego pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, nie przyniosło ono jednak żadnych efektów. Tego samego dnia do szpitala odwieziono jednego z górników, z powodu złego stanu zdrowia.

 

Czwartego dnia głodówki mediacji podjęła się wojewoda Ewa Mes, która zorganizowała w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy spotkanie na którym omawiano sytuację i próbowano poszukać satysfakcjonującego obie strony rozwiązania. Na to spotkanie nie zostaliśmy jednak zaproszeni, nie mniej jednak nie przyniosło ono żadnych rozstrzygnięć, głównie z tego powodu, że protestujący nie przybyli do Bydgoszczy i oczekują wojewody w Inowrocławiu.

 

Pani wojewoda zapowiedziała, że uda się w najbliższym czasie do protestujących.

 

Prowadzący strajk głodowy oczekują m.in. dymisji obecnego zarządu i rozpoczęcia inwestowania w rozwój firmy przez jej właściciela, czyli należącego do Skarbu Państwa PKN Orlen.

 

Więcej o postulatach związkowców – Trwa trzeci dzień głodówki, nikt z przedstawicieli wojewody jeszcze nie dotarł.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu