Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński na kongresie: Debatę z Brejzą wygrałem walkowerem

Wroński na kongresie: Debatę z Brejzą wygrałem walkowerem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 26 październik 2014 15:21

W sobotę odbyła się konwencja wyborcza Nowego Inowrocławia, na której przedstawiono kilku kandydatów na radnych, zaś kandydat na prezydenta Marcin Wroński mówił o konieczności tworzenia nowych miejsc pracy.

Solanki to nie wszystko. Przemysł to miejsca pracy – to hasło towarzyszyło sobotniej konwencji Nowego Inowrocławia.

 

Tylko przemysł daje dużą ilość miejsc pracy. We wszystkich uzdrowiskach może pracować około 500 osób, a to kropla w morzu potrzeb. Park Solankowy bardzo nam się podobają, ale nie jest naszym oczkiem w głowie. Najważniejsi są przedsiębiorcy i przemysł. O atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Solankach mogą świadczyć ich ceny w granicach 90 zł/m2. Za tyle to rolnik w podinowrocławskiej wsi sprzedaje działkę budowlaną – mówił kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński, przypominając, że bezrobocie w Inowrocławiu jest wyjątkowo wysokie.

 

W ramach Urzędu Miasta stworzymy komórkę aktywnie poszukującą inwestorów, tzw. łowców inwestorów. Konieczne jest obniżenie podatków od nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. We Wrześni ten podatek wynosi 14 zł/m2, a u nas prawie 23 zł/m2. We Wrześni budują fabrykę Volkswagena, u nas fontanny, pomniki i trawniki – kontynuował Wroński.

 

O pójście do wyborów i skorzystanie z obywatelskich praw apelował były wicestarosta Sławomir Szeliga, który jest kandydatem Nowego Inowrocławia na miejskiego radnego. Z kolei Sara Piwowar podkreślała ważną kwestie rewitalizacji centrum Inowrocławia - Centrum umiera, by zachęcić właścicieli kamienic należałoby wprowadzić ulgi w podatku od nieruchomości, jeżeli zdecydują się na ich remont. Miasto musi uczestniczyć w Narodowym Programie Rewitalizacji Miast, który rusza w tym roku.

 

Wroński nawiązał też do odrzuconej przez prezydenta Ryszarda Brejzę propozycji debaty pomiędzy kandydatami - Dziś ogłaszam, że debatę z panem Ryszardą Brejzą wygrałem jednogłośnie walkowerem. Ponieważ nie podjął rzuconej przeze mnie czystej rękawicy do merytorycznej dyskusji o przyszłości Inowrocławia. Stchórzył, chowając się za pełnomocnika swojego komitetu wyborczego.

 

W czasie konwencji przedstawiono nagranie wykonane w Nowym Jorku przez inowrocławskiego rapera Masseya, który udzielił poparcia Wrońskiemu. W konwencji uczestniczył starosta inowrocławski Tadeusz Majewski oraz kandydat PSL na radnego powiatowego Jacek Olech oraz przedstawiciele stowarzyszenia Republikanie.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu