Jesteś tutaj: HomeInowrocławBurza wokół wypowiedzi radnego

Burza wokół wypowiedzi radnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 18 listopad 2012 19:06

Na komisji budżetowej Rady Miejskiej radny Maciej Szota (Solidarna Polska) rozważał likwidację Gimnazjum nr.1. Po tych słowach Prawo i Sprawiedliwość rozpętało nagonkę medialną.

 

W czasie dyskusji na komisji dotyczącej podwyżek podatku od nieruchomości wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota  zasugerował, że zamiast podnosić dalej podatki lepiej zastanowić się nad likwidacją szkoły mającej tylko 10 oddziałów.

 

Mimo, że wypowiedź radnego była nic nie znaczącą sugestią, to do akcji wkroczyli politycy PiS, którzy z sprawą poszli do mediów. Temat chwilę później królował na inowrocławskich portalach.

 

Zadam dwa pytania: Gdzie było PiS gdy likwidowano dwie Szkoły Podstawowe w Gminie Inowrocław? Dlaczego nie było reakcji gdy Powiat Inowrocławski postawił w trudnej sytuacji Gminę Kruszwica, która musiała przejąć na siebie prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego w Kruszwicy? Dodam tylko, że Pan Jerzy Gawęda Przewodniczący Komitetu Inowrocławskiego jest mieszkańcem Gminy Inowrocław i na dodatek radnym powiatowym. Obydwóch decyzji zarówno władz Powiatu oraz Gminy Wiejskiej nie oceniam źle, bo znam temat, a pod publikę pisać nie będę, tylko gdzie był wtedy PiS, gdzie wskaźniki i dobro dzieci? W mieście temat pojawił się tylko na posiedzeniu komisji, tam w jednym przypadku szkoły zlikwidowano, a w Kruszwicy gimnazjum przeniesiono. Moim zdaniem jakości oświaty nie mierzy się ilością budynków. Prawdą natomiast jest to, że żadnej szkoły w Inowrocławiu nie zlikwidujemy – kontratakuje swoich byłych partyjnych kolegów radny Maciej Szota.

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu