Jesteś tutaj: HomeInowrocławBurza wokół wypowiedzi radnego

Burza wokół wypowiedzi radnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 18 listopad 2012 19:06

Na komisji budżetowej Rady Miejskiej radny Maciej Szota (Solidarna Polska) rozważał likwidację Gimnazjum nr.1. Po tych słowach Prawo i Sprawiedliwość rozpętało nagonkę medialną.

 

W czasie dyskusji na komisji dotyczącej podwyżek podatku od nieruchomości wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Szota  zasugerował, że zamiast podnosić dalej podatki lepiej zastanowić się nad likwidacją szkoły mającej tylko 10 oddziałów.

 

Mimo, że wypowiedź radnego była nic nie znaczącą sugestią, to do akcji wkroczyli politycy PiS, którzy z sprawą poszli do mediów. Temat chwilę później królował na inowrocławskich portalach.

 

Zadam dwa pytania: Gdzie było PiS gdy likwidowano dwie Szkoły Podstawowe w Gminie Inowrocław? Dlaczego nie było reakcji gdy Powiat Inowrocławski postawił w trudnej sytuacji Gminę Kruszwica, która musiała przejąć na siebie prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego w Kruszwicy? Dodam tylko, że Pan Jerzy Gawęda Przewodniczący Komitetu Inowrocławskiego jest mieszkańcem Gminy Inowrocław i na dodatek radnym powiatowym. Obydwóch decyzji zarówno władz Powiatu oraz Gminy Wiejskiej nie oceniam źle, bo znam temat, a pod publikę pisać nie będę, tylko gdzie był wtedy PiS, gdzie wskaźniki i dobro dzieci? W mieście temat pojawił się tylko na posiedzeniu komisji, tam w jednym przypadku szkoły zlikwidowano, a w Kruszwicy gimnazjum przeniesiono. Moim zdaniem jakości oświaty nie mierzy się ilością budynków. Prawdą natomiast jest to, że żadnej szkoły w Inowrocławiu nie zlikwidujemy – kontratakuje swoich byłych partyjnych kolegów radny Maciej Szota.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu