Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzujność obywatelska pozwoliła uniknąć tragedii

Czujność obywatelska pozwoliła uniknąć tragedii

Napisane przez  Agnieszka Filus Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 17:00

Patrol ruchu drogowego inowrocławskiej Policji, dzięki informacji od obywatela zatrzymał kierowcę autobusu. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu.

 

W sobotę, krótko po godzinie 10.00 funkcjonariusze patrolu drogowego zatrzymali na terenie Tuczna autobus. Badanie trzeźwości wykazało, że 38-letni mężczyzna prowadzący autobus miał ponad promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Został postawiony mu zarzut prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


Do całej akcji zatrzymania nie doszłoby gdyby nie czujność i obywatelska postawa osoby, która poinformowała Policję o wątpliwym stanie trzeźwości kierowcy. Wykazała się ona niezwykłą wyobraźnią informując Policjantów i być może właśnie dzięki temu uniknięto tragedii. Jest to bez wątpienia postawa godna naśladowania dlatego nie bójmy się informować funkcjonariuszy, gdy kogoś zachowanie wzbudzi nasze podejrzenia.

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu