Jesteś tutaj: HomeInowrocławNazywamy ulice w Kruszwicy

Nazywamy ulice w Kruszwicy

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 18:44

Gmina Kruszwica rozpoczęła realizację projektu nadania ulic. W Kruszwicy powstawanie nowych osiedli, domków jednorodzinnych oraz przedsiębiorstw zmusza do uporządkowania komunikacji na terenach zachodniej i południowej starej części miasta oraz północnej od strony os. „Zagople”.


W Grodztwie powód, który wpłynął na wystartowanie akcji jest zupełnie inny niż w poprzednim przypadku. Obecnie Grodztwo otacza Kruszwicę od czterech stron i sytuacja ta utrudnia pracę służbą ratunkowym (co ogranicza bezpieczeństwo mieszkańców) oraz m.in. firmą kurierskim. Problemem jest także nadawanie numerów porządkowych domów. Wnioski o zmiany wnosili również sami mieszkańcy.


9 listopada 2012r. miało miejsce spotkanie sołtysa Grodztwa, Rady Sołeckiej Grodztwa oraz przedstawicieli samorządów osiedli, dla których rozpoczęto akcję. Następne zgromadzenie odbyło się 15 listopada 2012r., gdzie skonsultowano plany ze społeczeństwem. Urząd Miejskich w Kruszwicy zaproponował nadanie 15 nazw ulic w Kruszwicy oraz 30 w Grodztwie.


Nazwy, jakie zaproponowano dostępnie są na stronie: : www.kruszwica.e-mapa.net. Ulice, które są projektowane, oznaczono kolorem zielonym. Mieszkańcy mogą wnosić uwagi lub swoje propozycje nazw pisemnie na Urząd Miejski w Kruszwicy ul. Nadgoplańska 4, 88-150 Kruszwica oraz drogą elektroniczną na adres: um@kruszwica.um.gov.pl.

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu