Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Radna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 22:07

Magdalena Waloch z Platformy Obywatelskiej wystąpiła z wnioskiem, aby Rada Miejska Inowrocławia przyjęła stanowisko w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 15, w celu  poprawy komunikacji Inowrocławia z Toruniem i Gnieznem.

 


- Od wielu miesięcy poczyniono wiele kroków by przekonać Ministerstwo Infrastruktury o niezwłocznej potrzebie rozbudowy DK 15. Poseł Krzysztof Brejza aktywnie działa w tym obszarze i miał sposobność rozmawiać o tej inwestycji z Ministrem Sławomirem Nowakiem, który w tej sprawie nie mówi nie. Ponadto Marszałek Województwa wskazał, że 15stka jest drogą priorytetową dla naszego województwa-  wyjaśnia nam radna Magdalena Waloch - Jeśli społeczność lokalna, samorząd nie będą publicznie akcentować potrzeby budowy 15stki szanse na ujęcie jej w planach finansowych resortu infrastruktury maleją. (...) Pragnę podkreślić, że wszyscy jadący z kierunku Poznania w kierunku Olsztyna, Augustowa następnie na północno wschodnią granicę kraju jadą właśnie tą drogą, która jest bardzo obciążona.

 

Pomysł podoba się wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Inowrocławia Maciejowi Szocie z Solidarnej Polski - Wiele osób dojeżdża do pracy z Inowrocławia do Torunia. Nawierzchnia tej drogi jest w dobrym stanie, jednakże bez jej rozbudowy nie zwiększymy jej przepustowości. Każda inicjatywa, która może nas przybliżyć do poprawy komunikacji pomiędzy miastami w naszym województwie jest bardzo cenna i trzeba ją wspierać.

 

Radna jest dobrej myśli, gdyż jak wspomina, wielu radnych popiera jej pomysł. Także radny Gustaw Nowicki z PiS wyraża swoje poparcie -  Będziemy popierać każdą sensowną inicjatywę dającą szansę na rozwój naszego miasta.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu