Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Radna liczy na poparcie rady dla rozbudowy DK 15

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław wtorek, 20 listopad 2012 22:07

Magdalena Waloch z Platformy Obywatelskiej wystąpiła z wnioskiem, aby Rada Miejska Inowrocławia przyjęła stanowisko w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 15, w celu  poprawy komunikacji Inowrocławia z Toruniem i Gnieznem.

 


- Od wielu miesięcy poczyniono wiele kroków by przekonać Ministerstwo Infrastruktury o niezwłocznej potrzebie rozbudowy DK 15. Poseł Krzysztof Brejza aktywnie działa w tym obszarze i miał sposobność rozmawiać o tej inwestycji z Ministrem Sławomirem Nowakiem, który w tej sprawie nie mówi nie. Ponadto Marszałek Województwa wskazał, że 15stka jest drogą priorytetową dla naszego województwa-  wyjaśnia nam radna Magdalena Waloch - Jeśli społeczność lokalna, samorząd nie będą publicznie akcentować potrzeby budowy 15stki szanse na ujęcie jej w planach finansowych resortu infrastruktury maleją. (...) Pragnę podkreślić, że wszyscy jadący z kierunku Poznania w kierunku Olsztyna, Augustowa następnie na północno wschodnią granicę kraju jadą właśnie tą drogą, która jest bardzo obciążona.

 

Pomysł podoba się wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Inowrocławia Maciejowi Szocie z Solidarnej Polski - Wiele osób dojeżdża do pracy z Inowrocławia do Torunia. Nawierzchnia tej drogi jest w dobrym stanie, jednakże bez jej rozbudowy nie zwiększymy jej przepustowości. Każda inicjatywa, która może nas przybliżyć do poprawy komunikacji pomiędzy miastami w naszym województwie jest bardzo cenna i trzeba ją wspierać.

 

Radna jest dobrej myśli, gdyż jak wspomina, wielu radnych popiera jej pomysł. Także radny Gustaw Nowicki z PiS wyraża swoje poparcie -  Będziemy popierać każdą sensowną inicjatywę dającą szansę na rozwój naszego miasta.

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu