Jesteś tutaj: HomeInowrocławUmowa unijna na 2 mln złotych

Umowa unijna na 2 mln złotych

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Inowrocław środa, 21 listopad 2012 13:28

Wczoraj  w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano bardzo ważną dla Inowrocławia umowę. Dotyczy ona realizacji projektu unijnego „Uzdrowisko Inowrocław rozwój funkcji uzdrowiskowej – III etap”.


Wartość całego projektu wynosi ok. 3,5 mln zł, natomiast Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego zapewnia miastu kwotę 2 mln zł. Podpisy pod umową z Marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim złożyli Zastępca Prezydenta Inowrocławia – Ireneusz Stachowiach oraz Skarbnik Miasta - Grażyna Filipiak. Wiele inwestycji, które znajdują się w projekcie dokonane zostały w poprzednich latach. Dzięki tej umowie istnieje możliwość odzyskania większości środków wykorzystanych w ich realizację – mówi Aleksandra Dolińska-Hopcia – Naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

Prace, o których mowa to m.in. wyremontowanie muszli koncertowej, tablice z brązu w Alei Dębu, oświetleniu „Pawia” w Parku Solankowym,, zamontowane iluminacje zimowe, figurki wiewiórek, informatory i nasadzenia w ogrodach zapachowych i umieszczone w nowej części Parku grillowisko. W wyniku podpisania umowy wymienione inwestycje będą tańsze o 60 procent.

 


Koniec projektu zaplanowany został na koniec 2013r. W kolejnym etapie miasto planuje m.in. zagospodarowanie terenu wokół Teatru Letniego oraz dalszą rozbudowę alejek parkowych.

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu