Jesteś tutaj: HomeInowrocławCierpliwość Prezydenta zmierza ku wyczerpaniu

Cierpliwość Prezydenta zmierza ku wyczerpaniu

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław środa, 21 listopad 2012 16:50

Prezydent miasta Inowrocławia Ryszard Brejza przelał na papier swoje niezadowolenie z powodu przedłużającej się budowy obwodnicy. Owe pismo zaadresowane było do wojewody kujawsko-pomorskiego - Ewy Mes.

 

Prezydent w piśmie z 13 bm. wskazał wojewodzie, że od ostatniego spotkania w tej sprawie minęło kilka tygodni, a prace nad wydaniem decyzji ZRID znacznie się przedłużają. - Dlatego też poprosiłem panią wojewodę o zorganizowanie spotkania z udziałem wszystkich zainteresowanych – mówi prezydent. Procedura, zakończona decyzją wojewody, powinna trwać 3 miesiące, tymczasem nie została jeszcze zakończona. Ryszard Brejza - wspólnie z posłem Krzysztofem Brejzą - na początku października br. spotkał się z pełnomocnikiem. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Łukaszem Lendnerem, wskazany do kierowania bydgoskim Oddziałem GDDKiA. Rozmawiano o sprawach drogowych, w tym rządowej inwestycji - obwodnicy Inowrocławia. Prezydent wyraził wówczas, w imieniu własnym i mieszkańców, niezadowolenie z powodu przedłużających się prac dokumentacyjnych budowy obwodnicy.


Uczestniczący wtedy w spotkaniu zastępca dyrektora GDDKiA O/Bydgoszcz Lech Jaworski zapewnił Prezydenta, że ostatnie oczekiwane dokumenty w tej sprawie zostaną przekazane do 12 października br. do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. W oparciu o nie, regionalny dyrektor będzie mógł przeprowadzić postępowanie, które da możliwość podjęcia kolejnych działań państwowemu wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu, a ostatecznie wojewodzie kujawsko-pomorskiemu. Ponieważ wszystkie te procedury mają potrwać kilka tygodni, prezydent wyraził już wtedy obawy, że nie zostaną wykorzystane środki zagwarantowane w tym roku na wykup od właścicieli gruntów, przez które przebiegać ma obwodnica. Uzyskał informację, że rzeczywiście istnieje pewne niebezpieczeństwo niewykorzystania tych środków, ale został już sporządzony przez GDDKiA wniosek, aby środki w tej samej wysokości znalazły się w budżecie Generalnej Dyrekcji na rok przyszły.


Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim w piątek.

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu