Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni ustalą stawki za gospodarkę śmieciami

Radni ustalą stawki za gospodarkę śmieciami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 13 grudzień 2012 20:06

Od nowego roku zaczną obowiązywać nowe przepisy, które obligować będą gminy do gospodarowania odpadami komunalnymi. W poniedziałek radni Inowrocławia uchwalą stawki jakie będą obowiązywać na terenie miasta.

W propozycji zaproponowanej przez prezydenta opłata od każdego jednoosobowego gospodarstwa domowego wynosić będzie 26 złotych miesięcznie. W przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki 13 złotych.

 

Z kolei gospodarstw wieloosobowe będą musiały płacić 52 złote, w przypadku selektywnej zbiórki 26 złotych.

Dla porównania w Bydgoszczy najprawdopodobniej stawka ta będzie wynosić 25 złotych od każdego domownika, czyli czteroosobowa rodzina będzie musiała płacić 100 złotych.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.