Jesteś tutaj: HomeInowrocławGospodarka śmieciowa uchwalona

Gospodarka śmieciowa uchwalona

Napisane przez  Zuzanna Derenda Opublikowano w Inowrocław środa, 19 grudzień 2012 15:25

Inowrocławscy radni podjęli już decyzję dotyczącą opłat za wywóz śmieci. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami, od przyszłego roku to gmina będzie odpowiadała za wywóz odpadów od wszystkich osób prywatnych oraz firm. W drodze przetargu będzie wyłaniana firma, która będzie tym się zajmowała.


Parlamentarzyści dali wybór władzom samorządowym metody naliczania opłaty. Ustawa wyróżnia cztery sposoby: od osób, gospodarstwa, powierzchni i zużycia wody. Radni Inowrocławia zdecydowali się na naliczanie opłaty od gospodarstwa. W przypadku mieszkań i domów, podstawowa stawka dla samotnych wynosi 13 zł, natomiast gdy dany lokal zamieszkuje więcej osób, to wartość jest podwajana, niezależnie czy mówimy o 2 czy o 10 osobach w danym gospodarstwie domowym. Opłata wzrasta dwukrotnie, gdy nie jest prowadzona selekcja odpadów.


Założenia samej ustawy śmieciowej były słuszne, gdyż miał zostać rozwiązany problem podrzucania śmieci. Jednakże same jej zapisy są niekorzystne dla samorządów, a żadna metoda naliczania nie jest idealna. Zmiany wiążą się z podwyżkami cen dla mieszkańców.

 

Powyższe stawki będą obowiązywać od lipca.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.