Jesteś tutaj: HomeInowrocławDo Bydgoszczy i Poznania komfortowymi pociągami

Do Bydgoszczy i Poznania komfortowymi pociągami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 20 grudzień 2012 22:31

W 2014 roku na trasie Wrocław – Poznań – Inowrocław – Bydgoszcz- Gdynia jeździć będą nowoczesne wagony, które wyprodukuje dla PKP Intercity firma Cegielski.

Kontrakt warty 175 milionów złotych zakłada wyprodukowanie 25 nowoczesnych wagonów pasażerskich. Wagony mają być przystosowane do prędkości przynajmniej 160 km/h oraz być przyjazne osobą niepełnosprawnym i rowerzystom. Mają się one wyróżniać nowoczesną aranżacją i wygodnymi ergonomicznymi fotelami.

 

Warto zwrócić uwagę, że w najbliższych latach zmodernizowany ma zostać także odcinek Gdynia – Bydgoszcz – Inowrocław do prędkości 160 km/h, przez co podróż będzie krótsza.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.