Jesteś tutaj: HomeInowrocławPogorszył się stan zdrowia kardynała Glempa

Pogorszył się stan zdrowia kardynała Glempa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 23 styczeń 2013 18:38

Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że stan zdrowia Prymasa Seniora kardynała Józefa Glempa się pogorszył i poprosił o modlitwę w jego intencji.

Honorowy Obywatel Inowrocławia w marcu ubiegłego roku przeszedł operację płuca, w czasie której usunięto zmiany nowotworowe.

Mimo choroby kardynał Glemp cały czas był aktywny społecznie. W grudniu w inowrocławskim Teatrze Miejskim odbyły się 83 urodziny prymasa, połączone z uruchomieniem strony internetowej instytutu jego imienia. Kardynał wręczył także wyróżnienia ,,za szlachetność”. Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zajmuje się promocją duchowej kultury Kujaw.

 

Józef Glemp urodził się w Inowrocławiu. Po śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego objął funkcję metropolity warszawskiego i gnieźnieńskiego. Przez 23 lata przewodniczył Konferencji Episkopatu Polski. 2 lutego minie 30 lat od momentu uzyskania godności kardynalskiej przez Józefa Glempa, z rąk papieża Jana Pawła II.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu