W swojej homilii, w trakcie Mszy Świętej sprawowanej w Niedzielę Zmartwychwstania, Prymas Polski zachęcał wiernych do spojrzenia w tajemnice zmartwychwstania. Uroczystą Mszę Świętą abp. Wojciech Polak sprawował w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie.
W Bydgoszczy z dumą możemy obchodzić 100-lecie Niepodległej, tak samo jak przed dwoma laty jubileusz 1050-lecia polskiej państwowości. Przez wieki Bydgoszcz oddała Rzeczpospolitej liczne przysługi, broniąc jej przed żywiołami germańskimi. Uświetnieniem tego było odsłonięcie w 1927 roku pierwszego pomnika Henryka Sienkiewicza w Polsce.
W poniedziałek Wielkanocny przypada 13 rocznica odejścia z naszego świata polskiego papieża Jana Pawła II, dzisiaj już świętego Kościoła Katolickiego. Rocznica dość symboliczna, ale o tym później. Fundacja ,,Wiatrak” oraz Duszpasterstwo Akademickie ,,Martyria” zachęcają, aby w godzinie śmierci papieża Polaka zatrzymać się w zadumie.
W czwartek w wieku 88 lat zmarł Józef Boniek, ojciec prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Józef Boniek również był piłkarzem, grał na pozycji obrońcy.
18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.
Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.
Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.