Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 styczeń 2019

Wojewoda unieważniając uchwale powołującą składy komisji Rady Miasta Bydgoszczy wywołał w bydgoskim samorządzie bałagan i zapewne dzisiaj czeka nas burzliwa sesja. Co jednak może dziwić, od listopada nie zareagował na znacznie poważniejszą sytuację w inowrocławskim samorządzie, choć informacje powinien mieć z pierwszej ręki od swojego doradcy, który jest radnym. Czy zatem jest tutaj też drugie dno?

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 30 styczeń 2019 00:37

Czy Białym Błotom grozi komisarz?

Po północy obradować skończyli radni gminy Białe Błota. W trakcie burzliwej ponad ośmiogodzinnej sesji uchwalono budżet gminy na 2019 rok, która w opinii radcy prawnego gminy oraz kierownik wydziału budżetu może najprawdopodobniej zostanie odrzucona przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Konsekwencją tego może być narzucenie budżetu gminie przez RIO, a nawet oddanie gminy pod zarząd komisarza. Nie jest to dobry prognostyk na rozpoczętą niedawno 5-letnią kadencję.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę Centrum Onkologii otworzy się dla mieszkańców, oferując możliwość wykonania bezpłatnych badań, które mogą pozwolić wykryć nowotwór we wstępnym jego stadium. Drzwi otwarte będą się odbywać w godzinach 9:00-13:00 w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia (budynek ,,D”).

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj pisaliśmy o piątkowym rozstrzygnięciu wojewody, który zaskarżył uchwałę Rady Miasta ustalającej składy komisji stałych. Wprowadza to pewien bałagan, bowiem jak wynika z przyjętej na dzisiaj przez Biura Rady interpretacji prawnej, wszyscy radni należą ponowie do wszystkich komisji. Jutro najprawdopodobniej Rada Miasta zdecyduje o przekazaniu skargi na działanie wojewody do sądu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże kontrowersje budzi projekt nowego statutu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który wywołuje protest społeczności Collegium Medicum w Bydgoszczy. CM do UMK zostało włączone w 2004 roku, wówczas udało się do statutu toruńskiej uczelni zapisać szereg kwestii zabezpieczających interes CM.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoszcz ma szansę utworzyć miejsce przyjazne dla start-up dla młodych krawców, a być może nawet projektantów młody. Kiedyś punty krawieckie w centrum miast były widokiem dość częstym dzisiaj to rzemiosło jest w odwrocie. W ramach projektu ,,Forget Heritage” powstaje w XIX wiecznej kamienicy przy ulicy Jezuickiej Centrum Kreatywności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

    W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

  • Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie

    Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Wiadomości z regionu