Jesteś tutaj: HomeKruszwicaŚledztwo w sprawie nieprawidłowości w kruszwickim ,,Ziemowicie” najprawdopodobniej będzie przedłużone

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w kruszwickim ,,Ziemowicie” najprawdopodobniej będzie przedłużone

Napisane przez  Ł.R. / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica piątek, 07 sierpień 2020 17:14

Postępowanie prokuratorskie dotyczące nieprawidłowości w Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit” w Kruszwicy planowano zakończyć w sierpniu, wciąż pojawiają się jednak nowe wątki i dowody, z tego powodu najprawdopodobniej śledczy wydłużą postępowanie. Śledztwo dotyczy lat 2012-2015.

Afera w Kruszwicy wybuchła jakiś czas po aferze w wydziale promocji inowrocławskiego ratusza. Jedna z osób oskarżonych w inowrocławskiej aferze, pełniła do 2015 roku funkcję kierowniczą w Kruszwicy, stąd też sprawy mogą mieć wspólne wątki.

 

Służby weryfikują m.in. jakie faktury poszczególne podmioty wystawiały na rzecz Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy w latach 2012-2015 oraz usługi internetowe, których płatnikiem miał być Urząd Miasta w Inowrocławiu. Śledztwo w sprawie wątku kruszwickiego jest połączone z dochodzeniem prowadzonym w sprawie wyprowadzenia środków z inowrocławskiego ratusza – informuje portal MojaKruszwica.pl

 

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy sprawa jest rozwojowa, bowiem podejrzewa się płacenie przez ,,Ziemowita” faktur o zawyżanej wartości, niekiedy nawet dwukrotnie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu