Jesteś tutaj: HomeKruszwicaŚledztwo w sprawie nieprawidłowości w kruszwickim ,,Ziemowicie” najprawdopodobniej będzie przedłużone

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w kruszwickim ,,Ziemowicie” najprawdopodobniej będzie przedłużone

Napisane przez  Ł.R. / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica piątek, 07 sierpień 2020 17:14

Postępowanie prokuratorskie dotyczące nieprawidłowości w Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit” w Kruszwicy planowano zakończyć w sierpniu, wciąż pojawiają się jednak nowe wątki i dowody, z tego powodu najprawdopodobniej śledczy wydłużą postępowanie. Śledztwo dotyczy lat 2012-2015.

Afera w Kruszwicy wybuchła jakiś czas po aferze w wydziale promocji inowrocławskiego ratusza. Jedna z osób oskarżonych w inowrocławskiej aferze, pełniła do 2015 roku funkcję kierowniczą w Kruszwicy, stąd też sprawy mogą mieć wspólne wątki.

 

Służby weryfikują m.in. jakie faktury poszczególne podmioty wystawiały na rzecz Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" w Kruszwicy w latach 2012-2015 oraz usługi internetowe, których płatnikiem miał być Urząd Miasta w Inowrocławiu. Śledztwo w sprawie wątku kruszwickiego jest połączone z dochodzeniem prowadzonym w sprawie wyprowadzenia środków z inowrocławskiego ratusza – informuje portal MojaKruszwica.pl

 

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy sprawa jest rozwojowa, bowiem podejrzewa się płacenie przez ,,Ziemowita” faktur o zawyżanej wartości, niekiedy nawet dwukrotnie.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

    Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

  • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

    Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

    Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu