Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMinisterstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach

Ministerstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 wrzesień 2020 15:01
Ministerstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach OpenStreetMaps

W ramach rządowego programu Mosty dla Regionów znalazło się jedno przedsięwzięcie z naszego województwa – jest to budowa mostu drogowego w Kobylnikach, na północ od Kruszwicy. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ostatecznie zatwierdził to zadanie do realizacji.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – podkreśla Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Jedyna w naszym województwie inwestycja finansowana w ramach programu Mosty dla regionów będzie realizowana w gminie Kruszwica. Wartość tego zadania wynosi 16 mln złotych, a 80% tej kwoty będzie pochodzić z budżetu państwa. Bardzo się cieszę z realizacji tej ważnej inwestycji – mówi wojewoda.

 

Most ma posiadać parametry właściwe dla ruchu krajowego. Przez Kobylniki przebiega droga krajowa nr 62 oraz droga wojewódzka nr 412, które komunikują Kruszwicę z Inowrocławiem. Powstanie mostu stworzy alternatywny szlak dla ruchu jaki odbywa się obecnie przez centrum Kruszwicy, w tym przez Rynek. Most w Kobylnikach może być zaczątkiem budowy obwodnicy Kruszwicy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

    Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

  • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

    To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

    Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu