Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMinisterstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach

Ministerstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 wrzesień 2020 15:01
Ministerstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach OpenStreetMaps

W ramach rządowego programu Mosty dla Regionów znalazło się jedno przedsięwzięcie z naszego województwa – jest to budowa mostu drogowego w Kobylnikach, na północ od Kruszwicy. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ostatecznie zatwierdził to zadanie do realizacji.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – podkreśla Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Jedyna w naszym województwie inwestycja finansowana w ramach programu Mosty dla regionów będzie realizowana w gminie Kruszwica. Wartość tego zadania wynosi 16 mln złotych, a 80% tej kwoty będzie pochodzić z budżetu państwa. Bardzo się cieszę z realizacji tej ważnej inwestycji – mówi wojewoda.

 

Most ma posiadać parametry właściwe dla ruchu krajowego. Przez Kobylniki przebiega droga krajowa nr 62 oraz droga wojewódzka nr 412, które komunikują Kruszwicę z Inowrocławiem. Powstanie mostu stworzy alternatywny szlak dla ruchu jaki odbywa się obecnie przez centrum Kruszwicy, w tym przez Rynek. Most w Kobylnikach może być zaczątkiem budowy obwodnicy Kruszwicy.

 

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu