Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMinisterstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach

Ministerstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 wrzesień 2020 15:01
Ministerstwo zaklepało finansowanie dla budowy mostu w Kobylnikach OpenStreetMaps

W ramach rządowego programu Mosty dla Regionów znalazło się jedno przedsięwzięcie z naszego województwa – jest to budowa mostu drogowego w Kobylnikach, na północ od Kruszwicy. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ostatecznie zatwierdził to zadanie do realizacji.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego – podkreśla Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Jedyna w naszym województwie inwestycja finansowana w ramach programu Mosty dla regionów będzie realizowana w gminie Kruszwica. Wartość tego zadania wynosi 16 mln złotych, a 80% tej kwoty będzie pochodzić z budżetu państwa. Bardzo się cieszę z realizacji tej ważnej inwestycji – mówi wojewoda.

 

Most ma posiadać parametry właściwe dla ruchu krajowego. Przez Kobylniki przebiega droga krajowa nr 62 oraz droga wojewódzka nr 412, które komunikują Kruszwicę z Inowrocławiem. Powstanie mostu stworzy alternatywny szlak dla ruchu jaki odbywa się obecnie przez centrum Kruszwicy, w tym przez Rynek. Most w Kobylnikach może być zaczątkiem budowy obwodnicy Kruszwicy.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Możemy mieć nawet 10 przewoźników w kujawsko-pomorskim. Czy dojdzie do rozbicia dzielnicowego na kolei?

    Najprawdopodobniej w kwietniu Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosi przetarg na obsługę linii pasażerskich o charakterze lokalnym od grudnia bieżącego roku, do grudnia 2030 roku. Zaskoczeniem dla branży jest decyzja o podziale przetargu nie na 3 pakiety jak planowano, ale na 10. Teoretycznie może być nawet 10 przewoźników, w praktyce będzie to zapewne liczba większa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że na rynek podzielony w ostatnich latach pomiędzy Polregio i Arrivę wejdą kolejne podmioty.

    Etykiety: kolej
  • Najgorsze w tej pandemii w kujawsko-pomorskim możemy mieć już za sobą

    Dzisiaj łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przekroczyła 4 tys., do maja musimy się spodziewać dość sporej liczby zgonów, natomiast widoczny jest spadek pacjentów hospitalizowanych, czyli najprawdopodobniej moment największego obciążenia systemu ochrony zdrowia mamy już za sobą.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu