Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW Kruszwicy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

W Kruszwicy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica czwartek, 03 grudzień 2020 13:39

W środę inowrocławscy policjanci zabezpieczyli dość sporą ilość nielegalnego tytoniu, a także alkoholu który trzymał w swoim garażu 28-latek. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym procederem, dlatego podjęli czynności sprawdzające.

Policjanci ujawnili tam worki z krajanką tytoniową o wadze 11,5 kg, 57 760 sztuk papierosów i 22,5 l spirytusu. Cały asortyment był bez polskich znaków akcyzy – informuje asp. szt. Izabela Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Szacuje się, że gdyby zabezpieczony towar trafił do obiegu, to naraziłoby to Skarb Państwa na ponad 63 tys. zł strat.

 

Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania towaru bez akcyzy, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Dane o szczepieniach są tak prezentowane, że pogubić może się nawet wojewoda

    - W tej chwili mamy w województwie kujawsko-pomorskim 440 tys. (zaszczepionych) dawką pierwszą oraz dawkami dwiema 110 tys. osób – pochwalił się na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Gdyby tak było to przynajmniej jedną dawką szczepionki zaszczepione byłoby 21,6% populacji naszego województwa, czym zawyżalibyśmy znacznie średnią dla Polski, która wynosi 17,5%. Okazuje się, że sposób prezentacji oficjalnych informacji o szczepieniach nie jest zbyt czytelny.

  • Sami sobie zgotowaliśmy ten los

    W niedzielę wykazaliśmy, że w marcu mieliśmy w kujawsko-pomorskim wzrost zgonów w stosunku do roku ubiegłego o 35%, Tzw. zgony nadmiarowe widoczne są od listopada, w tym okresie jest to ponad 6 tys. zgonów. W wielu zestawieniach Polska widnieje jako ten kraj w Europie, gdzie tych przedwczesnych zgonów jest najwięcej i to jest nasza wielka porażka.

Wiadomości z regionu