Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW Kruszwicy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

W Kruszwicy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica czwartek, 03 grudzień 2020 13:39

W środę inowrocławscy policjanci zabezpieczyli dość sporą ilość nielegalnego tytoniu, a także alkoholu który trzymał w swoim garażu 28-latek. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym procederem, dlatego podjęli czynności sprawdzające.

Policjanci ujawnili tam worki z krajanką tytoniową o wadze 11,5 kg, 57 760 sztuk papierosów i 22,5 l spirytusu. Cały asortyment był bez polskich znaków akcyzy – informuje asp. szt. Izabela Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Szacuje się, że gdyby zabezpieczony towar trafił do obiegu, to naraziłoby to Skarb Państwa na ponad 63 tys. zł strat.

 

Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania towaru bez akcyzy, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu