Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMost w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 grudzień 2020 17:08
Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku OpenStreetMaps

Dzisiaj (29 grudnia) Rada Miejska w Kruszwicy uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Przewiduje się w nim wydatki na poziomie blisko 105 mln zł, przy planowanym deficycie na poziomie ponad 5,2 mln zł. Najważniejszym wydatkiem inwestycyjnym będzie budowa mostu w Kobylnikach.

Na inwestycje planuje się przeznaczyć nieco ponad 23,1 mln zł, z czego prawie 16,4 mln zł na most drogowy w Kobylnikach. 80% wartości tej inwestycji gmina Kruszwica otrzyma z budżetu państwa (ponad 13 mln zł) w ramach dotacji w programie Mosty dla Regionów. Most w Kobylnikach jest jedyną inwestycją z województwa kujawsko-pomorskiego ujęty w tym programie.

 

Most będzie dysponował parametrami dla drogi krajowej, jego realizacja pozwoli omijać tranzytowi przejazd przez centrum Kruszwicy.

 

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu