Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMost w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 grudzień 2020 17:08
Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku OpenStreetMaps

Dzisiaj (29 grudnia) Rada Miejska w Kruszwicy uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Przewiduje się w nim wydatki na poziomie blisko 105 mln zł, przy planowanym deficycie na poziomie ponad 5,2 mln zł. Najważniejszym wydatkiem inwestycyjnym będzie budowa mostu w Kobylnikach.

Na inwestycje planuje się przeznaczyć nieco ponad 23,1 mln zł, z czego prawie 16,4 mln zł na most drogowy w Kobylnikach. 80% wartości tej inwestycji gmina Kruszwica otrzyma z budżetu państwa (ponad 13 mln zł) w ramach dotacji w programie Mosty dla Regionów. Most w Kobylnikach jest jedyną inwestycją z województwa kujawsko-pomorskiego ujęty w tym programie.

 

Most będzie dysponował parametrami dla drogi krajowej, jego realizacja pozwoli omijać tranzytowi przejazd przez centrum Kruszwicy.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu