Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwiczanie najczęściej głosowali na Krzysztofa Brejzę oraz Tomasza Latosa

Kruszwiczanie najczęściej głosowali na Krzysztofa Brejzę oraz Tomasza Latosa

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica środa, 28 październik 2015 19:11

Choć na terenie nadgoplańskiej gminy uprawnionych do głosowania jest blisko szesnaście tysięcy osób, to tylko ponad sześć tysięcy z nich skorzystało z czynnego prawa wyborczego.

Kruszwiczanie najczęściej głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Partia uzyskała 2134 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 1250 głosów, a na trzecim Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię ludowców zagłosowało tysiąc osób.

 

W głosowaniu na poszczególnych kandydatów najwięcej głosów przypadło Krzysztofowi Brejzie oraz Tomaszowi Latosowi. Kandydat PO do parlamentu uzyskał 781 głosów. Jedynkę na liście Prawa i Sprawiedliwości poparło natomiast 719 osób. Trzecim wynikiem

pochwalić mógł się Dariusz Kurzawa z PSL. Na ludowca postawiło 634 mieszkańców gminy.

 

Pewnym zaskoczeniem dla lokalnego PiS może być fakt, że mocno promowany Edmund Mikołajczak w Kruszwicy uzyskał dopiero czwarty w kolejności wynik i wypadł gorzej od Tomasza Latosa. Działający natomiast bez oficjalnego poparcia struktur kruszwickich Maciej Szota zachęcił do głosowania na siebie 252 osoby.

 

W niedzielnym głosowaniu wzięło udział 6360 wyborców. Frekwencja wyniosła 40.41%.

 

 

Komentarze

  • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

    W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

    Etykiety: autyzm
  • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

    Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas