Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwiczanie najczęściej głosowali na Krzysztofa Brejzę oraz Tomasza Latosa

Kruszwiczanie najczęściej głosowali na Krzysztofa Brejzę oraz Tomasza Latosa

Napisane przez  Przemysław Bohonos Opublikowano w Kruszwica środa, 28 październik 2015 19:11

Choć na terenie nadgoplańskiej gminy uprawnionych do głosowania jest blisko szesnaście tysięcy osób, to tylko ponad sześć tysięcy z nich skorzystało z czynnego prawa wyborczego.

Kruszwiczanie najczęściej głosowali na Prawo i Sprawiedliwość. Partia uzyskała 2134 głosów. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 1250 głosów, a na trzecim Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię ludowców zagłosowało tysiąc osób.

 

W głosowaniu na poszczególnych kandydatów najwięcej głosów przypadło Krzysztofowi Brejzie oraz Tomaszowi Latosowi. Kandydat PO do parlamentu uzyskał 781 głosów. Jedynkę na liście Prawa i Sprawiedliwości poparło natomiast 719 osób. Trzecim wynikiem

pochwalić mógł się Dariusz Kurzawa z PSL. Na ludowca postawiło 634 mieszkańców gminy.

 

Pewnym zaskoczeniem dla lokalnego PiS może być fakt, że mocno promowany Edmund Mikołajczak w Kruszwicy uzyskał dopiero czwarty w kolejności wynik i wypadł gorzej od Tomasza Latosa. Działający natomiast bez oficjalnego poparcia struktur kruszwickich Maciej Szota zachęcił do głosowania na siebie 252 osoby.

 

W niedzielnym głosowaniu wzięło udział 6360 wyborców. Frekwencja wyniosła 40.41%.

 

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu